Kas ir apvalks

Janvāris 2019

Video: 04.11.2017. Kas ir vissvarīgākais (Janvāris 2019).

Anonim

Gegužę gatvėse pradeda skristi didelius vabzdžius, kurie yra plačiai žinomas kaip tralo maišo dalies padengimus Gegužės gatvių pradeda skristi didelius vabzdžius, kurie yra plačiai žinomas kaip tralo maišo dalies padengimus. Jas galima pamatyti ir kitais sezonais: balandžio mėnesį, birželio mėnesį. Vaikai mėgsta juos medžioti. Vaikų smalsumas yra paaiškinamas tuo, kad vaiko interesai gyvensena klaidą: ką jie valgo, kur jie gyvena, ką žalą gali padaryti ir kam. Atėjo laikas pasakyti apie visas detales.

Kas yra Padangos krašto sluoksnis

Kiekvieną pavasarį, sodininkų pamiršti jų žemių invazija chrząszcz kurio lervos vykdyti didžiulę žalą augalams. Koks pasirodo vabalas?

Taigi, gegužės vabaliuko nuotrauka Nr. 1 yra didelis skraidantis vabzdys. Jo ilgis gali siekti 4 cm. Spalva gali būti tamsiai raudonos ir juodos spalvos. Jo kūnas yra padengtas chitinous apvalkalu, kuris apsaugo vabzdį. Raudonos spalvos atsiranda mažai šešėlyje esančiose vietose. Tamsiose vietose geltonųjų vabalų spalva tampa juodos spalvos.

Gali vabalas (nuotrauka # 1)

Kūną sudaro:

  • galva;
  • krūtinės;
  • pilvo.

Galvoje galima lengvai pamatyti jutimo organus ir vabalo žandikaulį. Priekinėje dalyje yra skersinė plokštė. Tai yra viršutinė lūpa. Už jo yra viršutinės žandikaulių poros ir apatinės, taip pat apatinė lūpa. Ant jų yra varpai, jie yra skonio ir prisilietimo organai. Šonuose yra dvi ašies akys. Kiekvienas iš jų yra paprastos labai mažo dydžio akys.Yra keli tūkstančiai iš jų.

Krūtinė, savo ruožtu, susideda iš 3 dalių. Kiekviename iš jų yra kojų pora. Priekinės kojos yra stiprios ir panašios į jų formos grandiklius. Jie laidoja žemę, kad leistų kiaušinius. Krūtinės viduryje ir galinėje dalyje yra sparnai. Pilvas yra apvilktas iš viršaus eritru, kuris apsaugo nugaros dalį ir skersmens sparnus.

Virškinimo sistema yra gana paprasta. Žandikauliai nukirto mažą medžio gabalėlį ir nupjauna į mažesnes dalis. Maistas praryjamas ir patenka į stemplę. Iš ten jis prasiskverbia į skrandį. Čia jis visiškai trinamas su chitino šakėmis. Tolesnis virškinimas vyksta žarnyne. Likučiai išgaunami iš išorės.

Deguonis praeina per trachėją į organus (Nuotrauka Nr. 2)

Kraujo apytakos sistema yra labai paprasta. Kraujas plauna organus viduje kūno ertmėje. Ji perneša maistines medžiagas. Jis juda širdies pagalba su vožtuvais. Kraujas neturi spalvų.

Kvėpavimo sistema susideda iš 18 dygliaryklių. Jie yra pilvo srityje. Deguonis praeina per trachėją į organus (Nuotrauka Nr. 2). Kūnas yra padengtas plaukais ar skalėmis. Galva dažnai padengta ilgesniais plaukais. Žandikauliai turi paltus. Vyriškos antenos ilgiau yra su 7 identiškomis plokštėmis. Jie yra kvapo organai. "Elytra" yra pagaminta 5 gabaliukais. Ant priekinių kojų yra 2 arba 3 lazdelės.

Visus gyvenimo procesus valdo centrinė nervų sistema. Tai apima:

  • smegenis;
  • nervinė grandinė, praeinanti per pilvą.

Vabzdžių rūšys, gyvenančios Europoje ir Azijoje. Jie mėgsta jauną pušį, miško stepę savo būstui. Gyvasis vabalas aktyviai trunka 5-7 savaites.Aptariami vabzdžiai yra maišomi gegužės mėnesį. Moteris gilina į dirvą iki 10 cm gylio ir sudaro apie 70 kiaušinių. Po to ji paprastai miršta. Tačiau po pusantro mėnesio, baltųjų lervų liukas (nuotrauka Nr. 3). Jie yra susukti į gana didelio dydžio kamuoliuką. Kitas jų vardas yra vagystė. Jų kūnas storas, turi 3 poras kojų. Galvos spalva yra blyškiai geltona, ji gali būti rusvai geltona arba rusvai raudona. Jie maitina augalų šaknis. Tai gali būti gan žolės, tiek medžiai.

Moterys gilina į dirvą iki 10 cm gylio ir sudaro apie 70 kiaušinių. Po to ji paprastai miršta. Tačiau po pusantro mėnesio baltųjų lervų liukas (nuotrauka # 3)

lerva gyvena dirvožemyje 3-4 metus. Tada ji tampa lėlės, kuri atrodo kaip suaugęs vabalas. Pupa yra 30-50 cm gylyje. Ji turi trumpus sparnus ir gelsvos spalvos. Rudenį iš pupelės pasirodo vabalas. Iki pavasario jis gyvena žemėje, tada eina lauke. Pradedamas naujas gyvenimo ciklas.

Gali vabalas (vaizdo įrašas)

Žala, pranašumai ir vabalas

Ką maituoja vabalai? Vabzdys tiekiamas tik augalinės kilmės maisto produktais. Puiku ir maistu yra vaisiai ir dekoratyviniai medžiai bei krūmai soduose, alėjose ir parkuose, taip pat spygliuočių plantacijose. Žemėje gyvenančios lervos išsiskiria dideliu raumeningumu. Jie mielai maitina daržovių, medžių, uogų ir vaisių šaknis. Tai jie daro didelę žalą sodininkams ir sunkvežimių ūkininkams.

Vabzdžiai tiekiami tik augalinės kilmės maisto produktams.

Mums žinoma, kad gedųjų vabalas yra žala. Ar jis naudingas? Pažvelkime:

  • vabzdžiai gali būti linksmi ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems;
  • jie yra naudojami kaip masalas, gaudant žuvis: jis gerai įkanda idėją, šuką ir asp;
  • pačios yra paukščių, gyvatės, eglių ir driežų maistas.

Daugelis mūsų šalies gyventojų pamatė žalią vabaliuką (4 nuotrauka). Tiesą sakant, ši bronza yra žalia. Ji nurodyta Raudonojoje knygoje, kurią visi žino. Pašarai vabalas yra gėlės ir žolelės, vaisiai ir jauni kai kurių augalų lapai, medžių sultys. Žemės ūkyje bronza nedaro jokios ypatingos žalos. Tačiau didžiulę žalą sukelia lervos, kurios gyvena senose pūdymuose, pilvo miškai ir mėšlo krūvos. Per 3 metus vabalas lervos virsta vabalas. Tai matysite savo akimis, jei namuose išsirinksite bronzos namus.

Daugelis mūsų šalies gyventojų pamatė žydrųjų vabalų žalią spalvą (Foto Nr. 4)

Gali vabalai ir bronzovka žalia yra susiję su nariuotakiais gyvūnais. Gegužės vabalų genetui priklauso 74 rūšių vabzdžiai.

Gali vabalas pavasarį (video)

Išvada tema

Gali vabalas - daug žinomų kenkėjų. Jo gyvenimo ciklas susideda iš 4-5 metų. Lerva vystosi 20-40 cm gylyje. Žiemai gilia pusantro metro. Pavasaris yra parinktas arčiau augalų šaknų, kurios tarnauja kaip maistas. Kitais metais ji jau valgo jaunųjų medžių šaknis. Po metų jis pasiekia 5-6 cm dydį ir gali gurkšti suaugusių medžių šaknis. Tada ateina kulniuko stadija ir pašalinamas vabalas iš jo. Tai paprastai vyksta gegužės mėnesį. Taigi, vabzdžių vardas - gegužės spragas. Šiuo metu jis pradeda skristi ir yra lapų medžių.

Gali vabalas - daug žinomų kenkėjų

Augaliniai augalai, liepų, kalnų pelenai, tuopos, beržai, gluosniai, klevai, ąžuolai buvo jo dietoje.

Paukščiai ir jūriniai vabalai pašaruose vabalas ir jų vikšrai.