Dzemde mājas skudra

Maijs 2019

Video: Rally Latvia 2012 (Apskats, LTV7 Tavs auto) (Maijs 2019).

Anonim

Visas vidaus gyvenančių skruzdžių kolonijos gyvenimas sukasi aplink gimdą. Ji negauna maisto, neapsaugo antžemio, nepašalina šiukšlių. Bet tai buvo karalienė skruzdžių namo Skudru kiaušinius ir teikia nuolatinį papildymą šeimos su naujais nariais.

Iš savo gerovės priklauso kolonijos sugebėjimas išgyventi ir išplisti visas rūšis. Todėl vietinės antės gimda yra pagrindinė šios rūšies vienetas.

Įtraukti į pageidaujamųjų sąrašą

Mokslinis vardas namie - faraono ant. Ateityje šį terminą mes kartais naudosime.

Įdomu tai, kad gimda su kitais nariais kolonija iš faraono skruzdės yra šiek tiek skiriasi nuo kitų rūšių. Galbūt dėl ​​šios priežasties vidaus skruzdės sugebėjo skleisti visame pasaulyje greičiau ir išsamiau nei kiti jų giminaičiai.

Gimda namų Skudru: nuotraukos, aprašas, struktūra kūno

Gimda Buitinė Skudru dydis apie dvigubai didesnis darbo asmenų ir pasiekia 4-4, 5 mm ilgio. Jos kūno spalva yra tamsiai ruda ir gerai paženklinti rausvai tvarsčiai ant pilvo galo. Žemiau aiškiai matomos šių elementų vabzdžių spalva nuotraukoje:

Apskritai, karalienė skruzdžių namo neatrodo kaip darbo kopiją asmeniui. Jos pilvas yra daug didesnis, palyginti su pagrindiniu kūnu, ir apskritai jis yra didesnis ir mažiau mobilus.

Būdingiausias gimdos Skirtingai nuo darbuotojų ant - yra krūtų padidėjimas (antrasis kūno segmentas už galvos).Darbiniuose asmenyse krūtinė yra labai maža ir neviršija pačios galvos dydžio.

Gimdos, jau sukūrusios koloniją, neturi sparnų. Antilogėje jaunos patelės, paruoštos tręšti, yra sparnuoti ir sunkiai atskirti nuo vyrų. Tuo pačiu metu jų lengvieji ilgi sparnai nėra ypač reikalingi: faraono skruzdėlės nefleks.

Toliau pateiktoje nuotraukoje pavaizduotas keletą sparnuotų patelių:

Patarimas

Visi darbo asmenys namuose lizdą skruzdėlių - patelės negali daugintis. Todėl klausimas "kas atrodo kaip moters mergaitė" vargu ar yra prasmės.

Kitose skruzdžių rūšyse patelė yra vadinama gimda nuo momento, kai ji išeina iš kolonijos ir nustato savo. Be vidaus skruzdėlių kolonija atskirti gimda nesukuria, ir tai - kovos su šių kenkėjų sudėtingumo.

Žemiau nuotraukoje - su karalienės skruzdėlių namus, apsuptas darbo asmenims:

biologijos tiek: kaip gyventi ir ką valgyti gimdos

skruzdėlių dauguma į vieną kartą per metus skruzdėlynas iš lėles yra didelis skaičius gali veislinių patelių ir patinų, kuris mate per vadinamąjį skrydį. Apvaisintų patelių tada negrįžo į savo namų kolonija, ir nuskaityti per kaimynystėje ir bandyti rasti vietą, kurioje galės nustatyti savo pirmuosius kiaušinius augti ir darbo asmenis.

Iš karto po vasaros moterys gina savo sparnais, gauna papildomų maistinių medžiagų naujo gyvenvietės organizavimui.

Namuose skruzdės, šis procesas atrodo kitaip. Tuo metu vyrai nuolat gyvena kolonijoje nedideliu kiekiu. Darbiniai skruzdės pašaro juos, bet dažniausiai nurodo juos "ne labai pagarbiai", beveik panašus į paprastus sėklų bankus.

Tai įdomu

Vietinių skruzdžių kolonijoje tik 10-15 proc. Žmonių užsiima maisto paieška ir palikimas skruzdžių. Likę darbuotojai užsiima moterų priežiūra ir rūpinimu palikuonimis. Taigi tie vabzdžiai, kad kartais mato, pavyzdžiui, virtuvėje - tai tik nedidelė dalis jų labai daug, o vystosi kažkur arti namų …

gali veisti moterys pasirodys kolonija, kai jis pasiekia tam tikrą dydį jį. Jos yra apvaisintos vyrais, čia gyvena ir dauginamos. Tad keli šimtai karalienių gali gyventi namuose skruzdžių kolonijoje. Jie nerodo priešiškumo vieni kitiems.

Įdomu

Ekspertai mano, kai mažas skaičius skruzdėlių kolonijoje karalienės pabarstyti kiaušinius su specialiais feromonais, kad blokuoti seksualinį vystymąsi skruzdėlių. Iš tokių perdirbtų kiaušinių yra iškirsti darbo skruzdėlės. Kai kolonija tampa per didelė, gimda paprastai neturi pakankamai feromonų, o neperdirbti kiaušiniai normaliai vystosi. Taigi gamta buvo sukurta siekiant plėtoti darbo jėgos pradžioje ir jos augimo galimybę, kai ji pasiekė tam tikrą dydį.

Kai skruzdėlės tampa pilnais viename pilve, kai kurie iš jų pereina į netoliese esančias patogias vietas. Su šia nauja Skudru suformuotas: tarp gimtosios šalies "ir" skiltyje "remia tvirtą ryšį, gimda gali būti perkeltas iš vienos lizdą į kitą, skruzdėlės bendrauti maistą.

Tokiu būdu daugybė savarankiškų subjektų susidaro labai perteklių. Sunaikink tai yra labai sunku: tai padaryti, surasti visus lizdus ir nužudyti visas jame esančias karalienes.

Žemiau nuotraukoje rodo naminių skruzdžių queen skruzdėles apie kiaušinius:

Ant karalienė gyvena iki 12-15 metų, atidedant jo gyvenimo daugiau nei 500 000 kiaušinių.Darbiniai skruzdės pašaro ją maistu ar jos velviu.

Daug veislinių avių kolonijoje, darbuotojas skruzdės yra ne itin pagarbiai vieni iš jų, net ir tas, kuris įkūrė koloniją jie pranoksta karalienes iš lizdo į lizdą, ir net gali nužudyti tuos, taip klojant per mažai kiaušinių. Tai paaiškina didelį vidaus skruzdžių reprodukcijos efektyvumą.

Reprodukcijos ir atsiskaitymas namų skruzdėlės: gimda vaidina vaidmenį

gyvenime Nes didžioji dalis, labai pragmatiškai ir buitinės skruzdėlių kolonija gimdos veikia kaip kiaušinio konvejerio natūra. Darbuotojo skruzdėlių į jį santykis gali būti sulygintas su ūkininko požiūris į savo karvę: myliu ją, rūpintis ja, bet mirties atveju - visada yra keletas jaunų rezervas, o ne nelaimė įvyks.

Faraono skruzdžių kolonijas galima pasidalinti su naujo gyvenvietės formavimu. Šiuo atveju kelios karalienės ir keli šimtai dirbančių skruzdėlių perkelta į atskirą, paprastai jau paruoštą naują koloniją.

Vienos kolonijos atstovai nerodo savo kaimynių priešiškumo. Tačiau toks kolonijų rinkinys turėtų būti atskirtas nuo difuzinio antplūdžio, paskirstyto per didžiules antžeminės srities zonas.

Tai įdomu

Didžiausia kolonija faraono skruzdžių, kuri iki šiol ištirta, turi 340 000 darbuotojų. Įprastinė gervuogių populiacija yra 10-15 tūkstančių žmonių. Mažiausiai pakankamai, kad įsitikintumėte, kad po katastrofos kolonija atkūrė savo jėgą - keliasdešimt skruzdžių.

Šiandien gimdos egzistavimo skruzdės reiškinys ir jų skirstymas į kastas pritraukia didelį skaičių mokslininkų iš ethologists studijuoja elgesį evoliucionistų.Manoma, kad toks į skruzdėlių kolonija hierarchija leido jiems tapti pažangiausia, didelis ir atspari stichinių nelaimių vabzdžiai grupė planetoje.

Atsižvelgiant į veiklos skruzdėlynas labai daug bendro su racionalios būtybės veiklą, bet tuo pačiu metu surengti gimdos analogija su kai organas žmogaus organizme negali. Anthill yra ypatingo tipo organizmas, o jo gimda yra pagrindinė priežastis ir pagrindinė reprodukcinė sudedamoji dalis. Ir gimdos padėties specifiškumas vietinėse skruzdžiuose leido jiems tapti labiausiai paplitusiomis skruzdėlių rūšimis planetoje.

Anthill iš vidaus: 900 kartų pagreitino fotografavimą