Kā gultas bug kodums?

Maijs 2019

Video: I Don’t Get Bite But Others Do – Bed Bugs and Your Apartment (Maijs 2019).

Anonim

Kiekvienas kraujo krešėjimo vabzdis turi savo mitybos įpročius. Ir lovų klaidos čia nėra išimtis. Iš tiesų, kaip bedbugs įkąsti, ir kokį poveikį sukelia jų įkandimų, yra daug konkrečios informacijos, kad yra ne tik laimėjo šių vabzdžių universalus neapykanta, bet taip pat patraukė mokslininkų dėmesį.

bite Anatomija: blakė maisto mikroskopu

blakė yra specialiai pritaikytas kraujo auskarų čiulpti prietaiso tiekimą, kuris pasirodė du jo žandikaulio. Visas organas atrodo kaip mažas smailus vamzdelis, pakankamai stiprus, kad prasiskverbtų žmogaus odą, bet negalėtų išsiveržti šuns odos. Todėl dideliose naminių gyvūnų klaidos nėra parazitinės. Ir klausimas, ar klaidos yra, tai verta atsakyti, kad jie dažniausiai gali būti sugadinti.

Pačiam paties šokui, už šėrimo proceso, spaudžiamas vabzdys į apatinę galvos smegenų dalies dalį, todėl jis nematomas. Nakvynės klaidos ir kai kurie jų artimieji turi net specialų gūžį ant cefalotorakso, kuris veikia kaip speciali skiautė injekcijai.

Užkandimo metu vaistas peršoka odą su krūtinkauliu ir bando juos pasiekti kraujagyslėje. Kai jis sugeba (ir ačiū gebėjimas jausti kraujo pakartotinių smūgių į kapiliarus tai nei minėtas meniškai), parazitas siurbia 1-1, 5 ml kraujo.

Kłujka klaidą turi du kanalus - po vieną čiulpti kraujo, o antrasis - įrašyti į žaizdų seilių, veikiantis kaip analgetikas. Dėl to suaugusiųjų lovų klaidos neskausmingai įkaista dėl savo aukos.

Gavęs tokią kraujo dalį, vabzdys išilgai kūno pakelia keletą centimetrų ir pakartoja visą operaciją iš naujo. Taigi parazitas gamina 3-6 įkandimų seriją, per kurią absorbuojama iki 7 μl kraujo. Ši dalis beveik du kartus viršija suaugusiųjų vabzdžių svorį, ir pakanka pusantros savaitės virškinimą ir poilsį.

Dėl šios priežasties klaidų teikimas atliekamas kartą per 7-10 dienų. Tačiau, kaip dažnai įkando įkandimas, priklauso nuo jų skaičiaus kambaryje. Labai užkrėstais apartamentais žmogus gali tikėtis daugiau kaip 500 įkandimų ryte.

Gyvulių lervos maitinasi dažniau ir mažesnėse porcijose. Mažiausias iš jų reikia šerti beveik kasdien. Įdomu tai, kad lervos neužsiveda seilių į žaizdą, kai ji įkando, o niežulys jau pradeda jausti žmogų net patys maitinant vabzdį.

Paprastai klaidos, kurios įkando žmones, ne visada yra parazitai. Yra žinomi dideli nuodingi vabzdžių pliūpsniai, kurie maitina kitus vabzdžius. Jie turi tą patį šonkaulį, kaip ir broliai, padedantys sunaikinti jų aukų turinį. Naudodami tą patį šonkaulį jie gali apsaugoti žmogų, kuris gali sukelti sunkų dirginimą, kartais - uždegimą ir bendrą apsinuodijimo požymius. Tarp tropinių plėšrūnų yra žinomos rūšys, kurios yra pereinamojo laikotarpio tarp plėšrūnų ir parazitų - be to, kad šerti kitais vabzdžiais, jie gali sunaudoti didelių gyvūnų kraują, įskaitant žmones.

Įkandimo požymiai: kaip atskirti lovų klaidos įkandą nuo kitų vabzdžių įkandimų

Liežo klaidų įkandimas dažnai yra painiojamas su kitų vabzdžių įkandimais. Jei nėra pakankamai įkandimų, tada juos galima supainioti su uodais. Nors, kaip tiksliai kumščiojo lovos klaidas, juos lengva pakuoti, o jų įkandimus lengva atskirti nuo kitų vabzdžių įkandimų.Pagrindinės skiriamosios savybės užkandžių lovų klaidų yra:

  • serija įkandimų. Atsižvelgiant į tai, kad kraujas paimamas iš kelių žaizdų, jis palieka tam tikrą įkandimų kelią;
  • paukščių skaičius. Bedbugs gyvena neorganizuotose grupse, o vieną naktį vienu metu užkando keli vabzdžiai;
  • Nakties laikas. Popietės blyneliai yra neaktyvūs.

Paprastai, po to, kai ant odos buvo panaudotos klaidos, įkandimo vietose, kurios paprastai praeina keletą valandų, atsiranda dirginimas ir niežėjimas. Tik retais atvejais klaidų įkandimas gali būti tikrai pavojingas.

Kas yra pavojingų klaidų įkandimas?

Labiausiai rimtų vietinių klaidų pasekmių gali būti alerginės reakcijos. Esant dideliam jautrumui fermentams, kuriuos sukelia klaida, kai jis užsikibęs, gali būti netgi stebimas anafilaksinis šokas, tačiau tik keletas tokių atvejų yra žinomi. Paprastai klaidų įkandimo pavojus neviršija uodų įkandimo.

Bedbugs nėra žmonių ligų sukėlėjų vežėjai. Nors kai kuriuose tyrimuose patvirtinta įvairių patogeninių bakterijų buvimas organizme ir kūne, nėra jokių žinomų infekcijos atvejų, kai ligos su įkandimais yra medicinos istorijoje.

Tam tikrais atvejais, po namuose esančių klaidų įkandimo, auka gali susidaryti ilgalaikį odos bėrimą. Tačiau daug dažniau, o ypač moterims, kurios savarankiškai lenkia lovos vabzdžius, sukelia psichinę traumą ir miego baimę. Be to, dėl nesugebėjimo miegoti, kai nuolat kyla klaidų, paveiktas darbo pajėgumas mažėja ir visuotinė gerovė pablogėja.

Kartais įkandimai ilgą laiką negali išgydyti, o po kelių dienų jie pradeda susirgti, susirgti, išbluko. Tai jau yra nedviprasmiškas ženklas, kad, šukuojant į žaizdą, atsirado infekcija. Tokiu atveju turite pamatyti gydytoją.

Kada ir kam bedbugs įkando dažniau?

Klaidos būna beveik visada naktį ir anksti ryte. Buvo atlikti specialūs tyrimai, siekiant atsakyti į klausimą, ar per dieną išbėgo kiaušidės, ir pasirodė, kad didžiausias parazitų aktyvumas patenka prieš aušros valandas - nuo 3 iki 7 val. Rytinė dienos dalis, vabzdžiai slepiasi prieglaudose.

Pati šviesa yra, nors ir ne stipri, bet atgrasanti nuo klaidų. Iš principo jie taip pat gali būti šeriami šviesa, ypač ryte, tačiau per šį laikotarpį įkandimų dažnis ir skaičius mažėja, o vabzdžiai bando pasislėpti savo prieglaudose.

Kalbant apie tai, ar visi įkandimai įkando, galite tikrai pasakyti: taip, visi žmonės. Ir populiari nuomonė, kad jie jaudina mažiau vyrų, o dar labiau - tam tikrų kraujo grupių selekciniai užkandžiai klaidingai. Ir štai kodėl.

Vyrai dėl tankesnės odos ne visada jaučia klaidų, ypač jei jų yra nedaug. Be to, lova klaidų labiausiai traukia kvapas kraujo. Moterims, turinčioms ploną odą, kraujo kvapas iš kraujagyslių plinta toliau ir greičiau, o parazitai iš pradžių jaustųsi.

Nėra ryšys tarp įkandimų dažnumo ir kraujo grupės: tik pirmosios ir antros grupių nešėjai paprastai yra didesnės, todėl gali būti sukurtas netinkamas įspūdis, kad jiems labiau tikėtina, kad kils nuo bedbugs.

Odos sritys, kuriose yra įkando lovos klaidos, dažniausiai aptinkamos gale, kojose ir rankose. Jie paprastai lieka atviri sapne.Vabzdžiai lengvai gauna po drabužiais, tačiau jie nori plikas kūno vietas. Ir jei atsirado klaidos ant kūno, tai prasminga gydyti ankstyvą gijimą ir niežėjimą.

Gydymas kramtymas klaidų

Norėdami gydyti bedbugs įkandimų turėtų būti tik tais atvejais, kai rodomas jų svetainėje ir vietos uždegiminių išlieka dvi tris dienas, arba sukelti per stiprų skausmą. Tada juos reikia gydyti:

  • su bet kokiu alkoholį turinčiu vaistu ar tinktūra, siekiant palengvinti skausmo sindromą;
  • Paimkite Suprastiną, Diazoliną, Dimedrolą ar bet kurį kitą antihistamininį preparatą. Tai padės sušvelninti uždegimą;
  • Išplaukite įkandimus kūno vietose šiltu vandeniu ir muilu;
  • Sutvarkykite įkandimus su bet kokiu raminančiu tepalu ar natūraliais aliejais: eglės, arbatmedžio aliejumi, šaltalankiu.

Jokiu būdu negalima įbrėžimų. Patys žaizdos bus atidarytos, ir yra pavojus užsikrėsti. Atsižvelgiant į apibendrintą alerginę reakciją, prieš pradedant vartoti prieš tai žinomus žmones ir pasikonsultuoti su gydytoju, reikėtų naudoti antialerginius preparatus.

Kaip apsisaugoti nuo lovų klaidų įkandimų?

Patikimiausias būdas apsisaugoti nuo spygliuočių yra visiškai išardyti būstą. Šiandien tokiai procedūrai pramonė gamina daug cheminių produktų, bet dar patikimesnė ir veiksmingesnė bus specialių profesinių komandų dezinfekcija.

Svarbu suprasti, kad bedbugs yra mobilios būtybės. Jų išsiuntimas iš jų buto neduos pilną garantiją, kad jie tai niekada rodomas: iš kaimynų ventiliacijos, o vasarą - nuo išorinės sienos iš namų, jie gali lengvai perkelti į butą dar kartą.Todėl geriau organizuoti dezinfekuoti kenkėjus keliems butams.

Atskirai reikėtų pasakyti apie keliautojus. Apie tai, ką daryti, jei kramtyti klaidas pigiuose viešbučiuose, tai sakoma beveik visuose vadovuose. Nepaisant to, būtent šie vabzdžiai ir toliau savarankiškai sugadina romantiškiausius vakarus savo kelionėse.

Kad išvengtumėte nemalonių entomologinių ištvermų, pirmiausia turėtumėte atidžiai ištirti kambarį, kuriame planuojate likti per naktį. Iš principo, jei lovos ir čiužinio gultai ar jų kiaušiniai nerandami, tuomet šiame kambaryje tu jau gali praleisti naktį. Siekiant užtikrinti apsaugą nuo įkandimų, pakanka įdėti lovų kojas į baseinus ar puodelius su vandeniu - tai bus neįveikiama parazitų kliūtis. Taip pat būtų gerai, kad prieš miegą būtų apibarstyti daug dezodoranto: vieną naktį tokia priemonė bus išgąsdinti daugumą nekaltuolių vabzdžių. Tačiau, jei jūs praleidote daugiau nei tris dienas miegančius, alkanos klaidos ignoruoja pasibjaurėjimą stipriais kvapais ir ateis maitinti kartu. Todėl geriausias būdas apsisaugoti nuo klaidų kelionėje bus ne pigiausių ir purviausių viešbučių ir viešbučių pasirinkimas.

Kaip sugadinti klaidą: vaizdo didžioji dalis

Kaip atsikratyti lovų klaidų kartą ir visiems laikams