Kā vairošanos blusām

Maijs 2019

Video: Silikona gumijas 7 €/kg sastāvdaļu, lai padarītu veidnes un vairošanos Latvija, Rīga, Daugavpils (Maijs 2019).

Anonim

Nuo kovos su blusų butą ar gyvūną, svarbu suprasti, kad blusos dauginasi greitai, efektyviai ir tuo pačiu metu yra labai nepretenzingas į aplinką. Jie yra visiškai transformuojami vabzdžiai. Tai reiškia, kad kiaušiniai ateina iš blusų lervos yra labai skiriasi nuo suaugusiųjų vabzdžių tiek išvaizda ir jų gyvenimo būdą, iš valgymo ir elgesio būdas.

Šis vabzdžių vystymosi tipas turi tam tikrų evoliucinių pranašumų: dėl to, kad lervos ir suaugę minta įvairių maisto ir gyvena skirtingose ​​vietose, jie neturi konkuruoti dėl maisto tarpusavyje ir todėl turi daugiau galimybių išgyventi.

Patarimas

tos pačios rūšies blusų dauginimosi kaip savotiškas drugeliai, vabalai, uodai, musės, vapsvos ir skruzdėlės. Visi žino, kiek gervė skiriasi nuo drugelio. Maždaug taip pat puikus yra suaugusių blusų skirtumas iš jos lervų.

Kitos rūšies vystymasis parodo tarakonai, žiogai, klaidos ir laumžirgiai. Jų lervos, vadinamos nimfos, yra gana panašios į suaugusių vabzdžių, ir daugeliu atvejų gyvena su jais ir valgo tą patį maistą. Ši plėtra turi savo privalumų, kalbant apie prieigą prie daugelio maisto - tas pats tarakonai į atogrąžų dėl visų asmenų su tuo pačiu maisto tuo pačiu metu gali "sugerti" didelį kiekį pūvančių organinių šiukšles galios.

Blusų dauginimo procesas beveik visuomet yra paslėptas nuo naminių gyvūnų savininkų, o asmeniui be specialių žinių ir bandymų jį stebėti vis tiek nepastebima. Tačiau daugybe niuansų, lydinčių tokį parazitų dauginimą, yra labai įdomu išsamiau apie juos kalbėti.

Svarbu!

Būtų neteisinga teigti, kad blusos dauginasi kačiose ar šunyse. Blusų dauginimas visais atžvilgiais nėra susijęs su gyvulių, kuriuose yra gyvūnais, ir netgi su žmonėmis. Visi šie parazitai reikalingi žinduoliams yra kraujas. Po to, kai jie valgė, jie toliau tęsia savo šeimą taikingesnėse ir nuošalesnėse vietose.

Taigi blusos negyvena katėms, šunims ir kitiems gyvūnams: parazitai tik laikinai šoka ant jų maisto.

Šiek tiek biologijos: nuo kiaušinio iki suaugusiojo parazito

Moteriškos blusos draugai po labai trumpo laiko paliekant pupą. Poravimas gali atsirasti tiek pačiam gyvūnui, tiek jo skylę, šiukšliadėžę, bet kurioje uždaroje vietoje, kurioje du skirtingi skirtingi asmenys suras vienas kitą. Po to moteriai reikia maitinti bent vieną kartą savininko krauju, kad jo kūne kiaušiniai pradėtų vystytis.

Blusos kačiose ir šunyse dauginamos šalia vietų, kur gyvūnai miega, netoli jų tualeto. Kartais moteriškos blusos netgi numato naminių kailių kiaušinius, o po to kiaušiniai susimaišo į skirtingas grindų kambario vietas.

Įdomu

Blusai gali badauti badu, nepakenkiantys keliems mėnesiams. Tačiau tokio bado streiko metu moterys nepanaikins kiaušinių.

Kiaušiniai subrandę blokus iš kūno - po 4-5 vienetų (iki 15) po kiekvieno šėrimo. Po to blusos, visur, nesvarbu, kur tai yra, net ir gyvūno kailiui tiesiog burstų kiaušinius iš savo kūno, kad jie skris pakankamai toli.Tai garantija, kad lervos gyvena toli vienas nuo kito ir nereikia konkuruoti dėl maisto, taip pat garantijos, kad bent kai kurie iš jų galės rasti prieglobstį ir maistą apskritai natūra.

Blizgesio kiaušiniai yra mažo dydžio - iki 0, 5 mm skersmens, baltos, beveik nematomos be akių, net ant tamsaus paviršiaus. Jie vystosi bent dvi dienas (esant aukštai temperatūrai), o įprastomis sąlygomis - apie dvi savaites.

Įdomu

Optimalų sąlygų blusų parazitinių ant naminių gyvūnų vystymąsi - temperatūra yra apie 23-25 ​​° C, o maždaug 60% drėgmės. Kai temperatūra yra nuleista, jie gali patirti drėgmės sumažėjimą, ir atvirkščiai, kai jie pašildomi, jie lengvai perneša drėgmės perteklių.

Priešingai, esant aukštai temperatūrai ir sausam orui, kiaušiniai ir lervos išdžiūvo, o šaltu, drėgnu oru jie miršta nuo hipotermijos. Esant aukštai drėgmei ir aukštai temperatūrai, blusos dauginasi didžiausiu greičiu. Šiuo atveju jie vidutiniškai yra didesni.

Sunkios sąlygos - užšalimas, sausra - dažniausiai pasireiškia beždžionių blusomis. Šiuo atveju visas fermentinis ciklų blusas gali išsiplėsti kelis mėnesius, o kartais - iki pusantrų metų.

Iš blastų kiaušinių atsiranda lerva, panaši į baltą permatomą kirminą. Iš pradžių jie yra gana maži - apie milimetrą ilgio - bet jie auga tris kartus, o paskutiniame etape pasiekia 4-5 mm. Šiuo metu jų kūne matomas stemplė, užpildyta pagrindiniu maistu - organinėmis liekanomis, naminių gyvūnėlių odos gabalais, suaugusių blusų, kurių sudėtyje yra nesuvirškinto kraujo, ekskrementai.

Po trijų ar keturių savaičių (mažiausiai 7-8 dienų) lerva susipina su plonu šilko kokonu ir tampa lukštais.Šioje formoje ji nešviečia, nekelia, nedaug kvėpuoja ir gali patirti stiprių temperatūros ir drėgmės pokyčių, maisto šaltinio trūkumo.

Tai įdomu

Suaugusio blusos trumpalaikis atsparumas oro temperatūros mažėjimui iki minus 40 ° C. Šuniukas taip pat yra stabilus, o kiaušiniai ir lervos miršta jau esant artimoms nulinėms temperatūroms ir lengvosiomis šalimis.

Laukinėje scenoje vabzdys išliko nuo 5 dienų iki metų, priklausomai nuo sąlygų. Tropikuose ir apartamentuose suaugusieji blusai labai greitai palieka šuniukus. Per į paukščių ir gyvūnų vidutinio klimato ir aukštose platumose lizdų vabzdžių dauginimosi yra lėlės, kad atsirado lizdą po to, kai paliko savininkai, bus kamuotis šią formą iki kitų metų, kai iš pastogės gyventojai bus dar kartą.

Specialiame moksliniame vaizdo įraše smulkiai parodyta, kaip dauginasi blusos ir kaip vystosi vabzdžių vystymas visais etapais. Blauzdos kačiose ir šunyse taip atsinaujina, nepriklausomai nuo konkrečių rūšių.

Kaip blusos dauginamos - pilnas ciklas

Kaip greitai blusos dauginasi?

Apskritai galime pasakyti, kad blusos dauginasi labai greitai. Esant tam tikroms sąlygoms, ciklas, kurio metu kiaušinių liukai lerva molts tris kartus, virsta lėlytė, iš kalbama suaugusiųjų individualus, MATĖ IR pakloti naują sankabą (vadinamas ciklo "iš kiaušinių, kiaušinio") vyksta už 9-10 dienų.

Paprasčiau tariant, kartos keitimas būna blusose šiek tiek daugiau nei vieną savaitę. Bet tai yra gana retas atvejis. Dažnai normaliomis laikymo sąlygomis pagal į kačių kraikas (arba Burrows lapių ir žemės voverės gamtoje) blusos išgyvena trijų iki keturių savaičių ciklas.

Apskritai kalbant, blusos dauginasi greičiau, tai yra butuose ar užpakalinėse patalpose, kuriose patogi temperatūra palaikoma ištisus metus.

Egzotinės blusos, egzotinės reprodukcijos

Yra įvairių tipų blusų, kurių specifinės detalės yra dauginamos.

Taigi, smėlio blusos moterys, įprasta Indijos ir Karibų jūros salų paplūdimiuose, įkando savo nukentėjusįjį ir įkrito į kraujagyslę. Keletas pastovios mitybos dienų jos kūnas plečiasi iki žirnio dydžio. Bet tai nėra kraujo rezervuaras. Tai yra didelis kiaušinių rinkinys, kuris vystosi tol, kol vabzdžiai turi maisto šaltinį.

Po kelių dienų visus kiaušinius mėtina smėlio blusas nuo žaizdos, o ji arba numirta, arba palieka nukentėjusįjį. Vietoje, kur blusas yra prijungtas, asmuo ar gyvūnas išsivysto uždegimas, auka patiria labai stiprų skausmą. Kartais dėl pakartotinių išpuolių žmonės vystosi gangreną.

Tuščiavidurio šerno atrodo, kad blusos, kurios gyvena Tien Šane, vilnonių avių žydėjimas yra iki 7 mm ilgio. Vietos aviganiai vadina jį "vešliu kirminu". Yra atvejų, kai avių mirties priežastis yra sunki infekcija su alacurtais.

Blusos, katė ir butas: blusų dauginimas tokiomis sąlygomis

Blusos butuose dauginamos tose vietose, kuriose jie yra didžiausi. Paprastai, jų lervos plėtoti už grindjuoste, pagal baldų, dėžės, spintos, kuri renka šiukšles ir purvą, kraikas vietose poilsio kates pagal parketo.

Privačiuose namuose blusų lervos gali vystytis tiesiai po namais gatvėje, ir blusos ateina maitinti namuose.

Žinant šiuos blusų jų naikinimo funkcijų turi būti

  • atidžiai tvarkyti insekticidus grindys, kilimai, kušetės šunys ir katės, grindys, grindjuoste, lentynos spinta;
  • ypač atsargūs šlapio valymo, ir pageidautina ne tik po blusų persekiojimo, bet taip pat kas savaitę išvis - dėl šiukšlių iš buto bus pašalintos daug jaunosios kartos parazitų;
  • pakartoti procedūrų kambarys su insekticidu dvi savaites po pirmojo persekiojimo - tai bus nužudyti blusas, kurios lems pirmojo persekiojimo lėles maitintojo.

Taip pat naudinga išsamiai apsvarstyti, kaip atrodyti blusų lervų su jais susitikti atsitiktinai namuose arba netoli laikas imtis veiksmų ir apsaugoti save ir savo šeimą nuo parazitų.

įdomių dalykų: kad ieškoti blusų lervų, ropoti gyvūnų kraikas

palyginimą įvairių rūšių priemonėmis blusų dėl