Kā skudras atrast savu ceļu uz mājām ligzdas

Maijs 2019

Video: Eminem - Not Afraid (Maijs 2019).

Anonim
Tūkstančiai mokslininkų ištyrė ir tyrinėja, kaip skruzdės randa savo kelią. Ir ne tik tai: šis pajėgumas vabzdžių apima daug mechanizmų, kurie leistų iš naujo pažvelgti į pasaulį, ne tik vabzdžiai, bet ir asmens sugebėjimo.

Kaip paaiškėjo, skruzdės vienu metu keliauja namo keliais būdais. Jie naudojami tai padaryti:

orientaciją saulės, nors žmonių jų saulės dauguma vargu ar galės orientuotis erdvėje

  • saugojimas kraštovaizdžių ir įvairių objektų
  • cheminius metodus
  • "built-in" Žingsniamatis
  • Žemės magnetinio lauko.
  • Ir kaip kruopščiai pranešimas Myrmekologia specialistai (mokslininkai, kurie mokosi skruzdėlės), jie pripažįsta, kad kitų mechanizmų, kurie leidžia skruzdėlės neklystamai rasti savo kelią namo egzistavimo, bet dar studijavo vyro. Nors kiekvienas iš minėtų metodų yra labai veiksmingas savaime ir gali suteikti skruzdėlių be klaidų navigaciją.

Patarimas

Smilgos jo vietoje gyvenamųjų ar ką mokslininkai vadina žodį "dažniais" (iš anglų kalbos namuose. - Namas) gimimo. Jis ypač ryškus lašišos, kurios yra neabejotinai upė, kurioje perinami mailius iš kiaušinių, po metų gyvenantys vandenynų platybes.

Cheminės etiketės maršrutuose

Skruzdėlės chemiškai naudojamos orientavimui. Paprastai jiems būdingas didelis jautrumas kvapams ir tendencija chemiškai bendrauti.Skruzdėlės neskleidžia garsų, o kai kuriose rūšyse darbo asmenys yra visiškai aklai, o jų kvapai išlieka vieninteliu komunikacijos, maisto paieškos ir kosmoso orientavimo būdu.

Naudodamiesi pranešimais ir antgaliais, skruzdikėliai naudoja skirtingus kiekvienos rūšies feromonus ir konkrečią situaciją.

Įskaitant ir maršrutams žymėti. Tai įdomu

Kvapus taip pat naudoja daugelis ančių-vergų savininkų ir vabzdžių, parazituojančių antmušiuose. Pavyzdžiui, mokydamiesi gaminti tam tikrų skruzdėlių specifinius feromonus, jie įeina į savo namus ir ten maitina skruzdėlių ar jų kiaušinių, vagia lervas arba tiesiog gyvena komfortą.

Norėdami grįžti į piliakalnį, kiekvienas lazdele palieka mikroskopinius kvapo ženklus, kai jis juda. Ir keliai, kurių palei vabzdžiai dažnai juda, dažnai atrodo jiems, kaip žmogui - greitkeliai. "Rama" kartą - kaip kelias miške.

Labai svarbus ir topocheminis skruzdėlių jausmas, dėl kurio jie gali nustatyti ne tik etiketės kvapą, bet ir jo dydį bei kryptį. Šunų kvapo smulkmenos netgi nerandamos šunyse: medžioklinis šuo, kyšantis ant kiškio kojos, gali būti klaidingas grobio judėjimo kryptimi. Ant antras, susidūręs su cheminiu ženklu, bus tiksliai žinoma, kur yra ankstesnės ir kitos etiketės, taip pat kokia pusė yra gilumojis ir kokia kryptimi yra maisto šaltinis.

Negalime atsižvelgti į šį skruzdžių sugebėjimą kaip į pradinių strėlių feromonus. Tai yra vizualus tokio reiškinio aiškinimas, tačiau jis veikia tuo pačiu principu: kvapnios medžiagos kiekis ir kvapas už vabzdį ir koduojami visi reikalingi duomenys.

Patarimas

Siekiant trankyti skruzdėlės jausmą, o "nužudyti" kelio kvapas žymi stiprią aromatą. Tai yra pakankamai paprastas dezodoranto takelių purškimas. Tačiau dėl skruzdžių sugebėjimo rūpintis labai greitai atkuria pradinį kelią.

Taigi, kiekvienas iš skruzdėlių takas - iš kelio natūra su posūkio ženklų daug, aišku, kiekvieną darbo individualus.

fizinius objektus kaip patikimas atskaitos taškų

Prisimindamas įvairių objektų ir elementų kraštovaizdžio vietovę, todėl akivaizdu, kad mums būdinga skruzdėlių. Tačiau, atsižvelgiant į patys vabzdžių dydį, šis orientavimo būdas turi tam tikrų savybių.

Skruzdėlės prisiminti dalykus savo skalę: gumulėlių žolės, kai akmenis, įtrūkimų žemės. Būtų pernelyg beviltiška tikėtis, kad jie bus orientuoti į pastatus ir upes.

  • Sistemos išskirtiniai vaizdai teritorija Skudru aktyviai papildo dangaus navigaciją. Be laboratorinių eksperimentų, buvo nustatyta, kad jei pašarų platforma skruzdėlės skruzdėlynas pasisuka į saulę, nekeičiant istorinę statusą, vabzdžiai yra sutrikę. Žinoma, į tokias situacijas gamtoje neatsitinka, todėl ši sistema labai tvirtas: jei aplink skruzdėlynas rimtai pakeisti kraštovaizdį (skaidrus, pavyzdžiui, žolė), vabzdžiai vis orientuotis pagal saulę.
  • Įdomu tai, kad kai skruzdėlės aktyviai mokyti jų kompanionai rasti savo kelią namo ir plotą su maistu. Be to, toks mokymas neatrodo sekti vieną paprastą pašarų ruošimo už kitą (iš skruzdėlynas, kuri specializuojasi įsigyti maisto narys): jei "studentas" už "mokytojas", jo šeimininkas laukia ir padeda rasti optimalų kelią.

Orientacija ant saulės

Skruzdėlių gebėjimas naršyti saulę yra labai sudėtingas ir vis dar aktyviai tiriamas.

Pirma, skruzdėlės gali atsižvelgti į saulės kryptimi, net ir trumpais ir mažais judesiais.

Antra, šie vabzdžiai žino, kaip ištaisyti šviesos spinduliavimo laikui bėgant. Net jei antrasis skruzdės ištrūks iš ryto ir grįš tik vidurdienį, jis atsižvelgs į tai, kad tuo metu saulė pakilo virš horizonto.

Trečia, skruzdžių akyse yra specialios ląstelės, kurios atsižvelgia į saulės spindulių kryptį. Taigi jie neturi atlikti jokių skaičiavimų: jų smegenys pati gauna informaciją iš tikslinių ląstelių ir daro būtiną pataisą.

Landmark - Žemės magnetinis laukas

Dar nėra galutinai žinoma, ar visi skruzdės naudoja Žemės magnetinio lauko orientaciją, ar tik šiam tikslui tiriamus lapų pjovimo skruzdėles. Tačiau eksperimento metu buvo nustatyta, kad, kai kvapo ženklai buvo sulūžę ir nesant saulės spindulių, skruzdžių elgesys gali būti pakeistas, įvedant tam tikrus trukdžius į magnetinį lauką vabzdžių judėjimo srityje.

Labiausiai tikėtina, kad bet kuris antruosius organus veikia kompaso režimu, žengdamas į šiaurę, o kartu su kitomis orientavimo sistemomis padeda vabzdžiams surasti jiems reikalingą judėjimo kryptį. Juo padedant, skruzdės randasi namuose net dusk, kai saulė jau slepiasi už horizonto.

Skruzdės randa namą … skaičiuojant žingsnius!

Šis atradimas skruzdžių elgesio srityje buvo didžiausias netikėtumas etologams: daugelis skruzdžių rūšių, ieškančių maisto, apsvarsto veiksmus, atliktus tam tikra kryptimi.Šiandien mokslininkai netgi mano, kad skruzdės skaičiuoja žingsnius tarp kiekvieno posūkio.

Šis gebėjimas aptikti mokslinių tyrimų komanda, kuri atliko eksperimentą nėra pats etinis: keletas skruzdėlės iš tos pačios skruzdės buvo apkarpyti kojas, ir dar keli - pėsčiomis yra priklijuota mažytes polių. "Trumpo kojomis" skruzdės buvo apdailos savo kelią į laivagalio, o ne pasiekti tai, grupė yra "skruzdėlės ant polių" sėkmingai vyko svetainė su maistu ir pradėjo ieškoti maisto toliau, kai tai nėra.

Daugelyje rūšių skruzdėlės rasti kelią namo, ir apskritai į erdvėje orientacijos, jei ne sujungti visus aukščiau, keli iš šių metodų, kurie padidina rasti tinkamą maršrutą tikslumą. Daugeliui skruzdėlių tai ypač svarbu. Pavyzdžiui, atstovai rūšių rasta dykumoje, rizikuojant nudeginti saulėje arba miršta nuo dehidratacijos ant žemės paviršiaus maždaug 50 ° C temperatūroje, kai tinkamas laikas galės grįžti į vėsioje urvą.

Galbūt ateityje skruzdės suteiks žmonėms keletą daugiau staigmenų kosminės orientacijos srityje.

Įdomus vaizdo įrašas: pavyzdys, kaip skruzdeliai vilkia turtingą grobio namus