Kas ir bedbugs un kāpēc viņi smaržo?

Maijs 2019

Video: I Don’t Get Bite But Others Do – Bed Bugs and Your Apartment (Maijs 2019).

Anonim

Gyventojai, kurie dažnai būna atsitiktiniai miesto apartamentų lankytojai, yra moksliškai vadinami mediniais gardais. Tai yra žinomas miško ir sodo augalų kenkėjas, kuris maitina jų sultis ir dažnai veda prie viso augalo mirties. Pasakojimas "Malo klaida ir smirdantis" kilęs iš šių vabzdžių, kurie tapo žinomi dėl nemalonių kvapų.

Kodėl klaidos kvapo ir kaip jie naudoja?

Tikriausiai daugelis įdomu, kodėl klaidos gina ir kodėl jiems reikia šio labai specifinio kvapo. Iš tikrųjų šie vabzdžiai turi gana gerai išvystytą kvapą, kuris leidžia jiems suvokti ir klasifikuoti kvapus, gaunamus iš kitų savo brolių.

Ne tik įžeidžiančios klaidos, bet visos klaidos, net ir vandens trūkumai, turi specialias liaukas, esančias galvos smegenų gale. Šiose liaukose yra kvapus skystis, kurį pavojas gali naudoti. Tai yra nuodingas kitiems vabzdžiams, gali sukelti spazmą, paralyžiuoti ir netgi mirtį, tačiau tai nekeičia pačios klaidos.

Klaidos taip pat naudoja savo kvapą, norint surasti ir pritraukti tinkamą santuokos partnerį ir išgąsdinti konkurentus maistui ar moterims.

Norėdami sužinoti, kaip pragaro lovos klaidos, turite įsivaizduoti šiek tiek nemalonus brendžio kvapą. Šis kvapas tapo tikra lova klaidų vizitine kortele (su dideliu grupe jie labai intensyviai kvapo, tačiau labai sunku jausti keletą klaidų kvapą).

Tačiau labiausiai kenksminga klaida yra woodchuck. Jo liaukos išsiskiria skysčiu, kuris kvepia keletą kartų stipresnį nei kitos klaidos.

Įdomu …

Lovos klaida atskleidžia žmogų kraujo kvapu, kurį jis labai subtilus. Tačiau patys paukščių lizdai padeda rasti specialiai parengtus šunis, kurie yra specialiai pripratę prie klaidų kvapo. JAV vienas toks apmokytas šuo kainuoja daugiau nei 10 000 JAV dolerių ir yra geras profesionalaus dezinfektoriaus padėjėjas.

Kas vadinama klaidomis iš ginklo?

Stinker (woodchuck) kūno ilgis apie 10-12 mm, ovalus, plokščia forma. Kaip matyti nuotraukoje, spalva gynėjai gali skirtis nuo ryškiai žalios iki gelsvai ir rusvai:

Verta pažymėti, kad daugelis artimieji šios rūšies yra gana ryškus ir gerai matomoje vietoje. Kaip ir visos genties narių, Skydblakė turi auskarų čiulpti mouthparts, todėl jį pradurti paviršinių sluoksnių stiebai ir lapai augalų ir minta jų sultis.

Šaltojo sezono metu medžių sugriuvimas patenka į tam tikrą anabiozę, išeinantis iš jo pavasario atsiradimo. Kai nustatoma daugiau ar mažiau šilta temperatūra ir po žeme pradeda pasirodyti daigai, klaida siunčiama, norint rasti nuolatinę gyvenamąją vietą. Dauguma klaidų, kaip antai aviečių ir agrastų krūmų, dažnai užima maumedžio ir alksnio.

Iš karto po migracijos į augalus, skydai mate ir nuleisti kiaušinius. Po 2 savaičių lervos atsiranda iš kiaušinių, kurie taip pat pradeda aktyviai valgyti ir sugadinti augalus. Lervos yra panašios į miniatiūrus suaugusius žmones, tačiau prieš jų pilną transformaciją jie tikisi kelių linijų su visišku chitino dangalo pakeitimu.

Stinkerio butas nekenkia žmogui ir apskritai nėra vietinis parazitas. Jis gali atsitiktinai patekti į atvirą langą vasarą, tačiau negalės atkurti tokiomis sąlygomis.

Norint atsikratyti vabzdžių, atsitiktinai sugauti namuose, lengviausia išmesti į gatvę. Verta paminėti, kad negyvas ar sugadintas klaidas smogs net daugiau nei gyvas.

Siekiant išvengti medinės apsauginės skverbties į butą, pakanka naudoti langų tinklelius nuo uodų.

Veislių klaidų įvairovė

Šeimų skydai turi daug atstovų, kurių kiekviena turi savo ypatybes. Šios gurkščios gulbės gaminamos originalaus, ryškios spalvos ir kramtančio lavono, padengto tankiu apvalkalu.

Būdingas bruožas, padedantis atskirti gynėjus nuo kitų klaidų, yra galvos smegenų žandikaulis, kuris yra šiek tiek stačiakampio formos. Dėl šių iškyšų klaida pasirodo dar masyvesnė ir pavojinga, nors iš tikrųjų ji yra nekenksminga:

Klaida dažnai gąsdina "iš baimės", tai yra jo natūrali apsauginė reakcija. Nors bedugniai laikomi kartais ir ne skaniais, paukščiai juos valgo su malonumu.

Nuotraukose yra keletas skydų rūšių, turinčių ryškią ir stiprią skonį:

  • Palomenas yra žalia. Ši graži klaida yra žinoma dėl jos žalios spalvos, kuri rudenį pasidaro rausvai rudos spalvos.

  • Raudonojo kojų eskadra. Vienas iš didžiausių šeimos atstovų (15 mm), jo kūnas yra senosios bronzos spalvos.

  • Bicuspid bidentate. Vienas iš nedaugelio mėsėdžių klaidų, su malonumu maitina vikšlus ir todėl yra naudingas vabzdys.

  • Uogienė. Norisi valgyti tuos uogus, kurie yra nuodingi žmonėms (baltytuoti, wolfberry), tačiau atsisakoma, o iš serbentų su avietėmis.

  • Šiaurinė kryžmažo klaida. Ant jo nugaros galima pamatyti labai gražų modelį, primenantį nuostabią Afrikos kaukę.

Kopijavimo gynėjų ir jų žala žemės ūkiui

Main maisto Skydblakė - tai sultys įvairių augalų, tarp kurių yra nemažai kultūros ir specialiai auginami žmogus. Po to, kai skudurė nusėda ant augalo, ji greitai miršta ir nustoja vaisius. Natūralu, kad tokių laukų ir daržovių sodų užteršimas kelia didelių nuostolių, nes nukentėję augalai arba mažina pasėlius, o vaisių išvis negauna.

Kiekvienoje klaidoje yra nedidelis proboscis, su kuriuo jis išskiria savo maistą. Šis prietaisas padeda jiems lengvai perverti stiebus, lapus ar vaisių augalus ir gerti sultys viduje.

Gandrų klaidos seilėse yra nuodai, kuriuos jie išleidžia į augalus valgio pabaigoje. Jis yra tas, kuris sukelia vilnius. Piktybiniai gynėjai tokiu pat būdu perveria vikšrų odą ir tiesiog išmeta jų skystą turinį.

Paukščiai kenksmingai kiaušinius dedantiems tiems augalams, kur jie parazituoja. Paprastai sankabos kiaušinių skaičius neviršija 30-40, tačiau šis skaičius gali skirtis, priklausomai nuo rūšies. Visi skydų kiaušiniai yra originalios formos, panašios į indus ar skrynius.

"Shtitniki" labai greitai išlaiko atsparumą įvairiems nuodams, kurių pagalba jie bando nuodus žemės ūkyje. Dėl šios priežasties, patys gamintojai turi nuolat tobulinti insekticidai naudojami būdai, bando bent metus ar du į priekį iš klaidų ir nesuteikia jiems visiškai sunaikinti derlių.

Tai įdomu …

Genetiškai modifikuotų produktų kūrimas yra iš dalies dėl to problemų kovojant su bedbugs: gauti augalų netinkamus Maistas klaidų įvairovė yra paprastesnis ir greitesnis nei tos pačios rūšies selektyviai produkcijos ar nuolat kurti naujus nuodus.

Pagrindiniai Wrecking klaidas skunks įvyksta sodų ir sodų, namą jie yra parazitinės ir nesiveisia. Vasaros pabaigoje, kai bambukai ieško gerų žiemojimo sąlygų, jie gali atsitiktinai patekti į butą. Geriausias (ir humaniškas) variantas būtų tiesiog išleisti klaidą - jis neima žmonių ir negalite nieko pavojingo padaryti.

Kad galėtų susidoroti su šių vabzdžių su insekticidais būtina tik kalbant apie žemės ūkį, kur augalėdės skydblakės grėsmę kultūrų auginamų augalų, ir jo skaičius yra gana didelis.

Unikalūs rėmeliai: lizdų klaidų sujungimas