Bedbug kaitīgs bug (eurygaster integriceps)

Maijs 2019

Video: A Bedbug's Bite - Up Close! - Bang Goes the Theory - BBC (Maijs 2019).

Anonim

Bedbug žalingas klaidą (Eurygaster integriceps) - tai pavojingas kenkėjas grūdinių kultūrų eksponuoti didžiausias veiklą savo augimo ir brendimo laikotarpiui. Dažnai įmanoma nustatyti šį vabzdį jauniems ūglių kviečių arba ausų vaško brendimo etape.

Nors ši klaida ir iš esmės yra didelių pramonininkų priešas, kartais skauda ir dekoratyvinių žolių, nes tai, ką Kovinės niuansai yra naudinga žinoti visiems, kurie kokiu nors būdu susijęs su žemės ūkiu.

Kaip klaidą žalingas klaidą

Ovalo butas Mehlis blakė klaidą, nuotrauka iš kurių yra pateikta žemiau, gana atpažįstamas:

Nors vabzdys gali turėti keletą spalvų variantai: pilka, ruda-pilka, gelsvai pilka, tai skirtingi Odes kiti kenkėjai su labai tankiu apsauginiu skydeliu, kuris yra padengtas modeliais - taškais ar linijomis. Dažniausiai šie modeliai yra balkšvi, bet kartais jie gali būti šviesiai žalios arba sidabro spalvos.

Uždegimo antgalis, maždaug dvigubai didesnis nei galva, suapvalinti sparneliai. Ši klaida puikiai skrenda, o maisto paieška gali įveikti atstumus iki 200 km!

nagų aparatai - pradurta-nečiulpiant, su kenkėjams, kenkėjų pagalba įkandimų per kviečių stiebų, čiulpti sultis iš augalo kapiliarų.

The nuotraukoje klaidą kiaušiniai mažas paveikslėlis, turi apvalią formą ir žalsvos spalvos:

Po 7-10 dienų po padėjimo iškilti lervos, kurios yra 5 raidos etapus, ir palaipsniui artėja prie suaugusiųjų išvaizdą.Paveikslėlyje pavaizduotas vabalą klaida klaidą lervų stadijos 1 Amžius:

apžvalga

"Aš niekada susidūrė tokią grėsmę, bet neseniai pasodinti naują lauką stoties, šalia pievose galima matyti iš klaidų ir skrido gana … dideli vabalai, spalvingas, skristi ir po jų kviečių yra visiškai nebūtina šlifuoti, lipni tešla … dabar aktyviai bando juos gauti, bet iki šiol nieko veikia klaidą klaidą kviečių -… tikra ataka derliaus "

Nikita Antonovich Krasnohradas

Gyvenimo būdas kenkėjų

Re Re yra didelė grėsmė pasėliams - jie jos maisto šaltinis. Žiemą, klaidas ieškote naujos laikinai gyventi, juda pagal lapų kraikas miške ar eiti į daugiamečių piktžolių augalų. Kartais žiemojimo vietose gali būti kriauklės ar konteineriai su kviečiais.

Su pavasario šiluma (10-15 laipsnių), atsiradus plaukioja klaidas ieško žiemos pradžioje augalus. Kai jie yra tinkami maistui ir gyvenamojo ploto, yra masė poravimosi vyrų ir moterų. 10-15 dienų po šio Eurygaster kiekviena patelė kiaušinius 30-40, pageidautina su augalų lapų.

Po 7-10 dienų, naujos individualios-lervos, kurios maitinasi tuo pačiu būdu, kaip ir suaugusiųjų vabzdžių. Dėl staigaus padidėjimo klaidų jų reprodukcijai skaičius, jie gali sunaikinti dalį rimtas arba net visiškai visą pasėlių ne tam tikroje svetainėje.

pilnas konversijos ciklas lerva į imago trunka 20-30 dienas, per kurį vabzdys išgyvena penkis etapus auga ir molting, kiekvieną kartą vis labiau panašūs į suaugusiųjų klaidą.Jei lervos dažniausiai randamos augaluose, kuriuose jie gimė, tada, pradėjus tapti imago, nauji vėžlių klaidos pradeda aktyviai užsiimti kaimyninėmis ausimis ir daugėti, palaipsniui apimti didžiulius takus.

Paveikslėlyje parodytos vėžlio klaidos kviečių ausyje:

Kaip vėžlio klaidos žala žmonėms ir ar jie gali atsikratyti jų.

Žalingoji klaida yra nekenksminga žmogaus klaidai. Jis netraukia, todėl net jei vabzdys yra namuose, lengviausia iš jo išmesti langą.

Prieš atsikratę klaidingų klaidų, pirmiausia turite juos surasti. Toliau išvardyti ženklai, rodantys grūdų žalą klaidos klaidomis:

  • jaunų ūglių, kurie atsiranda tam tikroje zonoje, masinė nuriedėjimas (jei gulbės dar nėra įsikūrusios visame lauke);
  • Belokolozė arba ausų deformacija, pakeičiant jo pradinę formą;
  • į prinokusias ausyse yra pastebimas grūdo paviršiaus, jo spalvos pasikeitimas arba pėdsakai (taškai) nuo klaidos įkandimo.

Į užrašą

Mokslininkai atskleidė, kad pavojingasis vėžlys mėgsta valgyti labiausiai vertingą žmogaus grūdus, galingas ir gali sparčiai augti ir pagaminti daugybę sulčių. Kenkis gali sukelti labai didelių nuostolių.

Grūduje, kuriame parazitų klaidos klaidos, gerokai sumažės glitimo kiekis. Faktas yra tas, kad klaidos seilėse yra specialus fermentas, kuris žymiai keičia produkto cheminę sudėtį ir tampa netinkamas naudoti. Augalo stiebo auskarai su ilgais smegenų žastikais, klaidos į kapiliarą įveda fermentinį skystį, kuris paskleidžia virš kamieno viršutinę dalį ir smaigą.

Įdomiausia yra tai, kad miltai, pagaminti iš pažeistų ausų grūdų, atrodo taip pat, kaip ir sveiki ausys. Tai tik jo savybes ji skiriasi nuo to, kas geriausia.

Sumaišius bandymą, fermentai pradeda dirbti dar kartą. Tešla tampa klampus ir klampus, įgauna tamsiai pilką spalvą. Žinoma, šis miltas negali būti naudojamas gaminant ar kepant.

Kontrolės priemonės prieš klaidą

Siekiant išvengti grūdų užteršimo kenksmingomis klaidomis, būtina laikytis tam tikrų taisyklių:

  • laiku subrendęs derlius, tiesioginis derinimo būdas;
  • Savalaikė kova su laukinėmis piktžolėmis, tačiau tuo pačiu metu būtina privaloma miško diržų ir laukinių augalijos zonų apsauga šalia lauko, kuriame veisiasi natūralūs gulbių priešai;
  • Lauko tręšimas. Kalio ir fosforo naudojimas yra ypač veiksmingas;
  • Veislių, kurių atsparumas parazitams yra didesnis, naudojimas.

Tačiau jei lova klaida jau prasiskverbė į lauką ir pradėjo daugintis ten, reikia imtis radikalias priemones. Šiuo atveju cheminiai preparatai, pritaikyti specialiai šiems kenkėjams, padės.

Geriausia gydymą atlikti tuo metu, kai ausis pasiekia tik pieno prinokimą. Šiuo metu parazitai tik pradeda kolonizuoti, o kovos veiksmai bus efektyviausi. Pavyzdžiui, galite naudoti šiuos vaistus:

  • Aktara. Insekticidų neonikotinoidų grupė, veiksminga purškiant. Praėjus valandai po naudojimo, vabzdžiai nustoja pašteti, o per dieną miršta. Aktara yra ypač efektyvi su dideliu vabzdžių kaupimu, leidžia greitai ir lengvai sunaikinti didžiąją dalį gyventojų;

  • Karatė Sionas.Piretroidiniai insekticidas, kuris puola nervų sistemą vabzdžių ir sukelia jiems greitai mirtį (nuo kelių valandų iki dienos). Vaistas išsiskiria suspensija, neleidžia atsirasti atsparumo kenkėjams.

Ir kai kurie kiti.

Purškimo tirpalas preparatai gali būti atliekami su oru, arba būti nukreiptas vietoje, tiesiai ant augalų. Abu pirmiau insekticidų turėti pakankamai plataus spektro veikla, be to kenksmingų klaidų ir kitų kenkėjų sunaikinti pasėlius.

Peržiūra

Mūsų namų ūkyje Aktara dažniausiai persekioja kenksmingus vėžlius. Geras įrankis, vabalai tik sugeba skristi, nes mes purškiame kompoziciją ir po poros dienų jie praeina. Kai lervos ėda, vėl purškite. Po to nėra jokių problemų ne tik su vėžliu, bet ir su kitais parazitais. Tai yra vienas iš geriausių insekticidų, ilgą laiką mes jį naudojame tik.

Aleksandras S. Pavlogradas

Bedbug žalingas klaidą kasmet sukelia didelius nuostolius žemės ūkiui, yra vienas iš pagrindinių kenkėjų kultūrų. Būtent todėl visada reikia imtis prevencinių priemonių, o infekcijos pradžioje - veikti greitai ir masyviai.

Pavyzdys, kaip klaidą sukelia kenksmingas klaidas