Kā un kur dzīvoklī parādījās tarakāni

Maijs 2019

Video: Kent Hovind - Seminar 4 - Lies in the textbooks [MULTISUBS] (Maijs 2019).

Anonim

Butas tarakonai - problema, kuri daugeliui pažįstama iš pirmų rankų. Šie vabzdžiai yra labiausiai paplitę kenkėjai butuose, daugiabučiuose namuose ir ūkiuose. Ir nors tarakonai tiesiogiai nekenkia žmogui, jie yra labai nepageidaujami vabzdžiai namuose, kurie skatina ligų plitimą ir apskritai pablogina namų sanitarinę būklę.

Pažiūrėkime, kur jie visi ateina iš buto …

Kaip ir iš kur tarakonai patekti į kambario

Savininkai namo, rado bjaurus vabzdžių virtuvėje ar vonios kambaryje, pirmiausia galvojame: kur jie atsirado? Tiesą sakant, daugybė būdų, kaip šias parazitus patekti į namus, yra daug. Pasirinkite pagrindinį:

  • Iš kaimynų. Tarakonai gali masiškai palieka savo seną namą po šunimis arba netyčia patenka į naują butą ant ventiliacijos kanalų, šiukšlių, per sienose plyšių. Jei jie patenkinti maistu ir gėrimais, taip pat aplinkos temperatūra, tarakonai noriai įsikurs naujoje vietoje.

  • Su pirkimais. Tarakonas gali lengvai patekti į maišą arba ekonominę pakuotę rinkoje arba parduotuvėje. Taip atsitinka, kad vabzdys "persikelia į naują gyvenamąją vietą" tiesiai į įsigytą daiktą: buitinės technikos (kompiuterio sistemos, mikrobangų krosnelės), baldų ar drabužių. Žinoma, tokiuose produktuose tarakonas gali atsitikti tik atsitiktinai, nes jis neatitinka jo maistinės vertės.Bet parduotuvių parduotuvėse tai galima rasti labai dažnai.
  • dalykuose. Daiktai, atnešti iš kelionės ar naudojami kažkieno kito, gali tapti laikinu prieglauda moteriško tarakono, kuris duos gyvybę visai parazitų populiacijai.
  • Su siuntiniais. Dabar labai populiari internetinė parduotuvė, kuri pristatoma pašto siuntiniais. Šie sklypai, ypač iš užsienio, gali tapti "gabenimu" tarakonams ir kitiems vabzdžiams. Beje, ryšių tarp skirtingų šalių ir net žemynų plėtra, buvo pagrindinė priežastis atsiskaitymų tarakonai visame pasaulyje. Dabar, mūsų platumose gali būti vertinamas ne tik imbiero virtuvės tarakonas "Prusak", bet ir juoda, taip pat didžiulis amerikiečių tarakonas.

Šiek tiek daugiau apie nuo tarakonų atsiradimo priežasčių į namus

Jei taip, kur yra tarakonai bute, visi daugiau ar mažiau aišku, kas yra jų sėkmingos "nustatyti" priežasčių, o reprodukcija kambaryje nėra taip akivaizdu, kad daugeliui iš mūsų.

tarakonai yra vabzdžiai, kuriems reikia tam tikros vietovės, kad jie atitiktų gyventojų skaičių. Jei turite per daug maisto ir nepakanka visiems užkrėsto tarakonai bute, dalis jų siunčiama į kaimynines patalpas su tikslu išmokti naują teritoriją. Tai yra priežastis, kad po kurio laiko visas įėjimas ar namas kenčia nuo tarakonų.

Jei ten buvo tarakonai bute, yra dar vienas variantas: kaimynai stengiasi atsikratyti parazitų, kurti netinkamus sąlygas gyvenimui. Natūralu, tarakonai bando skubiai palikti butą ir pereiti į naują, saugesnę gyvenamąją vietą. Tokiais atvejais tarakonai paprastai migruojasi masyviai, nedelsiant užpilant kaimyno butą su visais išgyvenusiais gyventojais.

Kartais tarakonai gyvena patalpą nuo netyčia pradžioje keliami prieš moterų ar iš tarakonų pora. Dažniausiai ši problema pasitaiko žmonių, kurie daug keliauja arba keliauti verslo, būna įvairių viešbučių ir užeigų. Kartais tarakonai patenka į namus su maisto, supirkto prekybos centre.

buto pavyzdys užkrėstos tarakonai

tarakonai į namus - iš antisanitarinėmis

ženklas Nepriklausomai Už tarakonai, išsaugojimo ir didinant jų gyventojų išvaizdą priežasčių yra galimas tik esant palankioms veiksnių buvimas:

  • Nemokami prieiga prie maisto. Taragai yra labai nepretenzingi tvariniai. Jie gali valgyti ne tik šviežius kokybiškus produktus, bet ir sugadintus šiukšles, popierių, odą. Ar be maisto, tarakonas gali būti pakankamai ilgas - iki kelių savaičių. Bet net jei jūs paliekate virtuvė netvarkinga stalo, plokštės, purvinas šiukšliadėžės - tai bus pakankamas normaliam tiekimo visą kolonijos kenkėjų. Todėl, siekiant kovoti vabzdžių turėtų būti pasiektas tiesiogine prasme ideali tvarka, paslėpti už naktį visą maistą ir kiekvieną dieną imti šiukšlių. Tarakonai yra daugiausia naktinė, todėl svarbu, kad paslėpti visus maisto šaltinių, prieš miegą.

  • Geriamojo vandens buvimas. Svarbiausias dalykas, be kurio tarakonai negali ilgai gyventi - vanduo. Yra daug šiuolaikinių butų ir jų šaltinių namų. Tai gali būti nedidelis balutę ant stalo ar plokštės, šlapias kriaukle teka vanduo iš čiaupo ar kondensacijos ant plytelės. Jei visi vandens šaltiniai kruopščiai sutampa, tarakonai gali gerti vandenį iš gėlių žemės. Todėl per kovoje su parazitais reikia palaistyti augalus ryte arba po pietų, taip, kad skystis sugeria tinkamai.Rekomenduojama visą naktį išvalyti virtuvės kriauklę ir vonios kambarį sausu skudurėliu.

  • Patogi kambario temperatūra ir bokštai. Idealios gyvenimo sąlygos - tai yra tarakonų atsiradimo butas priežastis. Žmogaus gyvenamoji vieta negali būti geriau pritaikyta šių vabzdžių poreikiams: ji palaiko patogią santykinę drėgmę ir šilumą, yra daug užkandžių, kur tamsiai gali paslėpti dienos metu. Be to, kaimyniniai apartamentai nėra izoliuojami vienas nuo kito, bet yra sujungti ryšiais, per kuriuos vabzdžiai gali laisvai judėti.

Jei tarakonai pasirodė namuose, turite atidžiai ištirti galimus jo skverbimosi būdus. Būtina užplombuoti visus įtrūkimus sienose ir grindyse, įrengti ventiliacijos angas specialiais tinklais, kurie neleis kitokiems vabzdžiams įsiskverbti į butą.

Dažnai lieka neaišku, kur atsiranda tarakonai, nes gali būti daug variantų. Tačiau šie vabzdžiai gali ir toliau gyventi ir daugėti tik palankiomis sąlygomis.

Paprastai tarakonų infekcija prasideda keletu asmenų, kurie tampa visiškos populiacijos protėviais, kurie įvyksta pažodžiui per kelias savaites. Antik sanitarijos butas - pagrindinis veiksnys patogiai gyvenime tarakonai.

Beje, atlikus kenkėjų kontrolę tarakonai gali grįžti tik tuo atveju, jei savininkai nėra labai susirūpinę dėl savo namų švaros.

Ką daryti, jei namuose yra tarakonai?

Kiekvienas žmogus, gyvenantis daugiabučiuose ar privačiuose namuose, svarbu žinoti, iš kur atsiranda tarakonai. Tai mums primins prevencinių priemonių poreikį: išlaikyti tvarką, pašalinti įtrūkimus sienose ir uždaryti ventiliacijos kanalus.

Bet jei tarakonai jau pasirodė namuose, mes skubiai turime pradėti kovoti su jais:

  1. Atnešti užsakymą į butą. Taršos išsiskyrimas gali būti net nereikšmingo remonto priežastis, tačiau jei tai neįmanoma, bendrasis valymas yra privalomas. Senų šiukšlių indėlių pašalinimas ir atviros maisto produktų pašalinimas lems daug sėkmingesnę kovą ir pagreitins šio rezultato pasiekimą.
  2. Naudokite specialius įrankius ir spąstus. Pramonė siūlo daugybę cheminių medžiagų, skirtų tarakonų naikinimui: insekticidų spalvotieji pieštukai, aerozoliai, milteliai ir geliai. Be to, galite naudoti liaudies receptus ar įdėti tarakonu spąstus (nors jie dirba, jei namuose nėra daug tarakonų).
  3. Pakartotinio atvykimo prevencija. Profilaktikos sąlyga - išlaikyti švarą, ypač virtuvėje, vonioje ir tualetuose. Profilaktais tikslais galite naudoti geles iš tarakonų, spąstų ir spalvotų pieštukų.

Pastaba

Tarakonai gali pasirodyti beveik bet kuriame namuose. Tačiau vėlesniam gyvenimui ir reprodukcijai jie pasirenka tik tuos butus, kurie nepaaiškina grynumo. Todėl, be kovos su cheminių medžiagų pagalba, svarbu laikytis higienos ir išlaikyti gerą jūsų namų sanitarinę būklę.

5 taisyklės, skirtos kenkėjų kontrolės tarnybai išardyti tarakonus

Kaip elgtis su tarakonais namuose