Cik smags ir skudru un ko svaru viņš var pacelt

Maijs 2019

Video: Our Miss Brooks: House Trailer / Friendship / French Sadie Hawkins Day (Maijs 2019).

Anonim

beveik visi skruzdėlės, susijusios su sunkaus darbo, pasiaukojimo ir darbingumo dieną ir naktį kolonijos naudai. Net pasakojimas egzistuoja: "Darbas kaip šimtas skruzdėlių". Be to, mokslininkai nustatė, kad skruzdėlės gali pasigirti ne tik pavydžiu "workaholismu", bet ir įspūdingais fiziniais gebėjimais. Žinant, kiek antaus sveria, galima tik stebėtis, kaip jos valdo.

Net mokyklose mokiniai sako, kad skruzdėlės gali pakelti apkrovą daugiau nei savo svorį 10 kartų didesniu svoriu. Bet, kaip paaiškėjo, ir tai ne riba - kaip skruzdžių tyrimas nustatė, vis daugiau ir daugiau įspūdingų faktų apie jų sugebėjimus …

Kaip sunkus yra skruzdė ir visi skruzdėlės apskritai?

Vidutinis skruzdžių svoris svyruoja priklausomai nuo rūšies nuo 1 iki 150 miligramų. Paprastai mūsų juodos ir raudonos miško skruzdės sveria apie 5-7 miligramus.

Lengviausi skruzdėlės yra faraonai, visi žinomi vietiniai kenkėjai, o kai kurios atogrąžų skruzdėlių rūšys yra tokios pat mažos. Skruzdžių masė iš šios rūšies darbuotojų kastos yra 1-2 miligramai.

Ir kai kurios didžiausios skruzdžių rūšys yra Pietų Amerikos kulkų ir Afrikos klajojančios skruzdėlės. Buvęs darbuotojas skruzdžių sveria iki 90 miligramų, o per sėdimas gyvenimo Pastaruoju gimdos uoliai pilnatvę ir gali sverti iki 10 gramų!

Šiuo metu tokia karalienė gali nustatyti iki 120.000 kiaušinių kiekvieną dieną, kuris taip pat yra vienas iš įrašų ne tik vabzdžiai, bet ir tarp kitų gyvūnų apskritai.Be to, ir bulviniai, ir klajojantys skruzdės (siafu) yra vieni labiausiai pavojingų pasaulyje.

Paaiškėjo, kad viena klajojančio arto karalienė sveria net 200-700 darbuotojų. Nors egzistuoja rūšys - pavyzdžiui, šokinėjamos skruzdėlės, kuriose gimdos iš skruzdžių skerdenos yra beveik tokio paties dydžio ar svorio. Tačiau šiose skruzdėlėse yra daug kitų išskirtinių savybių. Pavyzdžiui, netgi paprastų darbininkų skruzdės gali daugintis.

Įdomu

Apie didžiausių skruzdėlių, gyvenančių Žemėje turėjo Kūno ilgis iki 7 cm ėriavedes. Jei mes ekstrapoliuojame jų masę, pasirodo, kad tokie monstrai sveria apie 20 gramų.

Apskritai, skruzdėlės yra taip plačiai paplitęs ir tiek daug, kad jų bendra masė pasaulyje daugiau nei bet kuris kitas grupės vabzdžių. Pasak mokslininkų, visos žemės skruzdės sveria apie tą patį, kaip ir visi žmonės sveria apie vieną milijardą tonų. Tuo pačiu metu kiekvienam žmogui yra apie 10 milijonų skruzdėlių.

Bet skruzdės net įdomu, kiek jie sveria, tačiau jų gebėjimas pakelti labai sunkus lyginant su jų kūno daiktų svorio.

Kiek puodelio kyla?

Šiandien patikrino, kad vidutinis Ant liftai Svoriai, 50 kartų savo - pavyzdžiui, iki 100 mg kiekvienas darbuotojas atneša lapų pjovimo skruzdėlės. Žinodamas, kiek antaus sveria, galite pasikliauti tuo, ką jis gali, kaip sunkiojo laivą.

Įdomu, kad lapų pjovimo skruzdėlės kareiviai sveria kelis dešimtis kartų didesnis nei normalus verslas, o gimda - 700 kartų! Žinoma, kad šis karių natūra atsiranda tik skruzdėlynai, kurių skaičius viršija 100 tūkstančių asmenų - mažiau darbščių maitinti kariuomenę.

Iš esmės, šio tipo kariai galite įdėti daugiau išskirtinį rekordą, bet niekada daro: jos užduotis yra ne kroviniams vežti, ir apsaugoti "krautuvas".

Patarimas

Jeigu žmogus galėtų pakelti svorius tuo pat santykiu, kaip ir skruzdėlės, tai lengva būti suspaudus virš paštu galvos iki 5 tonų. Tai reiškia, kad skruzdžių stiebas viršija žmogaus tankį 25 kartus. Kaip gudriai apskaičiuotas matematikos atliekame suaugusiems reikės apie milijonas skruzdėlių, o alaus perdavimas - apie 10 tūkstančių. Žinoma, tokių matavimų rezultatai priklauso nuo arto tipo ir kiek kiekvienas sveria.

Žinoma, kuo mažesnis yra antkas, tuo mažiau svorio jis kelia. Tačiau kietojo svorio ir moso masės santykis mažėja kartu su vis didėjančia vabzdžio dalimi.

Įdomu

Bendrame perdavimo krovinį skruzdėlių gebėjimą toliau didės. Per laboratorinius eksperimentus Ant vien išvystyta talpa nuo 2 iki 24 ergs / sek, o du skruzdėlių kartu sukūrė galios 63, 2 ERG / sek. Tai reiškia, kad skruzdėlė gali bendradarbiauti su draugu tiek, kiek jos nepadidėja tiek kartu, tiek savarankiškai.

Kodėl skruzdės tokios stiprios?

turiu pasakyti, kad ne tik stiprių skruzdėlės: apskritai, visi vabzdžiai gali sukurti labai didelę galią. Tie patys blusai labai greitai stumia savo kūną 150 kartų ilgiu jų kūno ilgiu. Skarabinos vabalai gali pakelti svorį, kuris yra daugiau kaip 850 kartų didesnis už jų kūno svorį. Prieš tokius sugebėjimus, netgi ant skruzdžių stiprumas neatrodo toks didelis.

Tokių fenomenalių skruzdžių ir vabzdžių sugebėjimų priežastis apskritai jau seniai buvo paaiškinta mokslininkų. Be gyvūnų pasaulyje, yra įstatymas, kuris mažėja geometrinių matmenų gyvo būtybės kūno, jos masė sumažėja proporcingai kūno ilgio trečiojo laipsnio, o skerspjūvio plotas raumenų - proporcingai nuo kūno ilgio kvadratas.

Šiek tiek sunku, bet tai reiškia, kad skruzdės raumenų masės vienetui yra 100 kartų stipresnės nei vyras. Ši dalis taip pat pastebima ir kitoms gyvoms būtybėms - vėžiagyviams, žuvims, žinduoliams. Be to, išorinis skeletas ir šiek tiek kitokia raumenų struktūra prisideda prie šių skaičiavimų jų papildomų mokesčių.

Apskritai tai nereiškia, kad mažiausias antkas yra stipriausias. Tiesą sakant, mažasis faraonų antkas pakelia svorį, daugiau svorio, keliančio milžinišką klajojančią antruosius. Tačiau absoliutus krovinio svoris vidaus kenkėjų atveju yra mažesnis. Todėl stipriausias antkas yra tik didžiausias.

Ant gebėjimų

Tačiau skruzdės stiprumą lemia ne tik svoris, kurį jie gali padidinti. Skruzdės savo fizinius gebėjimus naudoja kitais būdais.

Pavyzdžiui, labai gerai žinomi ant tiltų, kuriuos organizuoja Afrikos klajoklių skruzdėlių darbininkai, vedantys lervas ir gimdą per vandens kliūtis. Keli šimtai skruzdėlių patraukia vienas kito kūną taip tvirtai, kad žinduolis, kurio katės dydis gali eiti per tiltą, kuris buvo pastatytas kitoje srovės pusėje. Tiesa, nė vienas gyvūnas bando tai padaryti - šios skruzdėlės yra labai pavojingos dėl jų skausmingų įkandimų.

Tos pačios lapų pjovimo skruzdėlės gali nugrimzdinti žemę, kurios svoris yra 30 kartų didesnis nei jų kūno masė. Tai gali prireikti, kai vabzdys dėl nestandartinio objekto dydžio negali pakelti virš jo galvos.

Įdomu, kad daugelis panašių skruzdžių sugebėjimų, ypač išradingų "Homo Sapiens" atstovų, išmoko naudoti savo tikslais.

Ants pastatė tiltą (vaizdo įrašą)

Ar galiu naudoti "ant jėgos"?

Centrinėje Afrikoje galingos skruzdžių skruzdėlės naudojamos atviroms žaizdoms kūne ištiesti: abiejų žaizdos kraštai yra spaudžiami vienas prieš kitą, o jiems kaip skustuvui yra taikomas piktas antys. Vabzdys nedelsdamas suspaudžia žandikaulius ir tvirtai nuspaudžia abiejų odos kraštus. Keletas tokių skruzdėlių - ir siūlas yra paruoštas. Svarbu, kad kuo greičiau būtų nukirpta ant galvos žirklėmis: po to žandikauliai nebus supjaustyti.

Kartais toje pačioje Afrikoje vietiniai derliaus iš antilų skanūs sėklos ir maži riešutai, naudodamiesi skruzdeliais kaip rinkėjais. Tačiau vietiniai gyventojai šiuo požiūriu yra neįtikėtinai etiški - vietoj to, kad jie buvo paimti iš gervuogių, jie palieka vabzdžius džiovintos mėsos ar vaisių gabalėliais. Jie žino, kad jei gamta nebus apiplėšta, bet bus lygiomis dalimis, ji grąžins daugybę kartų.

Įdomus video: didžiojo antaus pavyzdys