Kāda veida utu ir vīrietis

Maijs 2019

Video: How to Stay Out of Debt: Warren Buffett - Financial Future of American Youth (1999) (Maijs 2019).

Anonim

Uosis požymių, apskritai kalbant, yra daug - tik žinduoliams yra daugiau kaip 500 rūšių šių vabzdžių. Taigi parazituoja žmogaus tik dviejų skirtingų tipų utėlių - žmogaus utėlė (Pediculus humanus) ir gaktos utėlė (Pthirus gaktikaulio). Jie gana lengvai skiriasi tiek iš išorės, tiek jų buveinių ir parazitų.

Dažnai klaidingai atsižvelgiama į tai, kad asmenyje nėra dviejų rūšių utėlių, tačiau trys: pvz., Galva ir uostai taip pat yra diferencijuoti. Tačiau tai nėra atskiros rūšys, bet tiktai formos (mokslininkai jas vadina morfotipais) iš žmogaus utėlių, savitos utėlių veislės. Jie yra prisitaikę prie gyvenimo skirtingomis sąlygomis: Galvos skausmas - į galvą plaukai, ir spinta (apatiniai) - ant drabužių - ir iš parazitizmas žmonėms laiko turėjo dirbti šiuos skirtumus gyvenimo būdą, kad žmogaus kūnas yra beveik niekada patenkinti ir ne sukryžminti. Laboratoriniai tyrimai taip pat parodė, kad iki visiško atskyrimo juos įvairių tipų dar nepasiekė, o kai yra kartu (galima tik dirbtinių sąlygų) jie gali sukryžminti ir gaminti derlingos palikuonių.

Žemiau nuotraukoje rodo įvairių tipų utėlių į žmogaus - žmogaus ir gaktos

ir kitą foto - rūšių utėlių žmonėms. Pirma - Galvos utėlių, antrasis - Kabantys:

Patarimas

nesvarbu, kiek daug buvo utėlių gamtoje, kaip visumos, jie yra specifiniai tipai, kurie pritaikyti gyventi tik viena forma priimančiosios gyvūno.Taigi, žmogaus utėlių negali gyventi dėl kitų žinduolių kūno, išskyrus keletą rūšių beždžionių ir šuo utėlių gyvena tik apie šunis - ir taip toliau.

Tai reiškia, kad žmogus gali užkrėsti utėliais tik iš kito asmens, bet ne iš gyvūnų. Šiuo požiūriu utėlė labai skiriasi nuo blusų. Pastarieji turi panašius matmenis, tačiau gali parazitizuoti daugybę naminių gyvūnėlių rūšių.

Visi utėlių veislių žmonėms yra panašūs į tuos, kurie baigti jų veisimas ciklas vyksta šeimininko kūną arba arti jo - plaukai ar drabužiai. Visi utėlių rūšių, kurios yra žmoguje, pašarų vien kraujo, ir, skirtingai nuo kitų parazitų įkandimų kiekvieno atskiro aukų kelis kartus per dieną - COST porcijomis kas keletą dienų, dauguma iš kraujo čiulpti vabzdžių (pvz, blakėmis), ar net savaičių.

"Head Louse"

"Head louse" yra labiausiai paplitęs parazitas ir dažnai būna netgi žmonėms, gyvenantiems įprastomis sanitarinėmis sąlygomis. Šis vabzdys užkrečia tik galvos odą, tik labai retais atvejais vyrų judėjimas vyrams ir barzda.

Apskritai ši veislių rūšis skiriasi nuo aprangos kūno šiek tiek tamsesnės kūno spalvos - tai pilkšvai rudos spalvos. Po šėrimo, vabzdžių kūno spalva tampa tamsesnė, nei buvo anksčiau, dėl kraujo lašelio skrandyje. Toliau nuotraukos parodyti keletą vabzdžių ši forma:

Pagrindinis skirtumas nuo galvos utėlių lino yra skirtumas jų buveinių.

Suaugusių galvų utėlių dydis yra apie 2-4 mm. Užių uostai turi matmenis apie 0, 6-2 mm. Galvos utėlių kiaušiniai yra vadinami nitų ir tvirtai pritvirtinti patelė nustato juos į plaukų esant maždaug 2-3 cm atstumu nuo galvos odos paviršiaus.

Galvos utėlių daugėja nuolat, nepriklausomai nuo sezono. Jie klestėti esant 30-33 ° C temperatūrai ir toliau daugintis temperatūros intervale nuo 23 ° C iki 40 ° C temperatūroje Uosis sukasi, kai temperatūra nukrenta žemiau 0 ° C arba pakyla virš 45 ° C.

Tokios utėlių negalima gyventi be plaukų ant galvos. Žemiau pateiktame paveikslėlyje - utėlių nuskaitymo nuo plaukų kuokštų:

Taigi, lengviausias ir patikimiausias būdas pritraukti savo galvos utėlių bus šukuosena "plikas". Kitais atvejais reikia naudoti šampūnus, purškiklių ar kremus, kurių sudėtyje yra insekticidų ar specialių nelanksti ir storas keteros utėlių ir glindų.

Cootie

Cootie (kitas pavadinimas - skalbimo utėlė) atrodo labai panašus į galvos ir turi panašią struktūrą organizme, pailgos pilvo, ir panašių matmenų. Skiriasi nuo galvos utėlė yra kūno spalvos - tai dažniausiai baltos arba šviesiai pilka su gelsvu atspalviu, ir, žinoma, buveinė.

Drabužiai yra pritaikyti gyvenimui tik ant drabužių, kurie nuolat arba labai dažnai yra ant žmogaus kūno. Negalima gyventi ant plaukų ar drabužių, kuriuos žmogus labai retai deda ant. Todėl, dažniausiai utėlių aukomis tapo Valkataujantys, pabėgėlius ir antisocialinį asmenybės, nereikia persirengti retai išskalbti drabužius.

žemiau nuotraukoje matyti šį utėlių natūra - iš parazitų matė ant audinio sankaupa:

kūno utėlė kanda vyro tai po drabužiais, o daugeliu atvejų - į beplaukių kūno sričių.

Šie parazitai dėti kiaušinius (glindų) ant drabužių, nes jų kontrolė dažniausiai yra paprastesnis nei galvos utėlių šalinimas: jis turi arba virti arba gydyti užteršia utėlių reiškia, patys daiktai, o kūnas yra kruopščiai išvalyti, tiesiog nuplaukite likę ant jo vabzdžių.

Eiti į pastabą

Visi utys gali atlaikyti ilgą nardymą po vandeniu. Plaudami galvos odą ir plaukus kirkšnių srityje yra neplauti patys utėlių įsikibęs į plaukus, o be to, lieka nepaliesti nitų. Tik tuos asmenis galima nuplauti, o paskui ant odos.

Grybų gudrybė

Iš visų utėlių veislių žmogaus gaktos gudrybės - mažiausias. Suaugęs pavyzdys siekia ne daugiau kaip 2 mm ilgį, o pirmojo amžiaus lervos - tik apie 0, 5 mm. Be mikroskopo, šie vabzdžiai yra panašūs į mažus rusvojusius taškus, kurie yra šiek tiek suplokšti.

gaktos utėlių įtakos beveik išimtinai plaukuotą dalį į kirkšnis kūno, bet retais atvejais gali įsikurti ir pažastų, o kai kuriais atvejais (ypač kai infekcija per vandenį) - ant antakių ir blakstienų

mikroskopu, aiškiai matomas skirtumas gilių utėlių kūno forma iš žmogaus utėlių (galvos ir kūno) - parazitas yra daug trumpesnis ir turi daugiau kojų nei kūnas. Žemiau jūsų nuotrauka gali matyti abu utėlių rūšys smarkiai padidintą vaizdą:

gaktos utėlių dažniausiai perduodama lytiniu keliu, ir taip užkrėsdamas juos yra laikomas lytiniu keliu plintančių parasitosis natūra. Tačiau kai kuriais atvejais kaukių utėlių perduodamos vandeniu arba naudojant įprastus drabužius.

Įdomu

Ekspertai teigia, kad pastaraisiais metais mažėja užsikrėtę gaktos utėlių ir sumažinti parazitų skaičių apskritai. Manoma, kad viena iš priežasčių tai - mados skutimosi lazdelei, dėl kurios insektui yra atimta vienintelė tinkama jų egzistavimo sąlyga.

Lazdai kituose gyvūnuose

Kitais gyvūnais utėlių rūšys yra daug skirtingesnės pagal dydį ir kūno formą.

Pavyzdžiui:

  • užkandžiauja, kuri yra padengta plaukais ir labai tankiu kūnu. Jis parazituoja kelias triušių ir triušių rūšis.
  • Kiaulienos paukščiai, pakankamai dideli ir kurių kūno ilgis yra apie 5 mm. Ji sėdi už ausų, kaklo, naminių kiaulių pilvo ir kojų bei šernų raukšlių.
  • Moteriškos gaudyklės, priklausančios grupei iš nugaros. Be šeimininko kraujo, jis taip pat gali valgyti odos gabalus ir gyvūno odos liaukų sekretus.
  • Dobilų utėlių, pritaikytų prie plaukų iš savininko trūkumo, nes jis praplečia proboscio galą, dėl kurio jis nuimamas nuo odos.

Toliau pateikta nuotrauka rodo kai kurias šių utėlių rūšis. Visos gyvūnų rūšys, kurios gyvena su gyvūnais, nėra pavojingos žmonėms:

Be pačių uosis, labai gerai žinomi raganos gyvūnams. Jų skaičius yra daugiau kaip 3000 rūšių, ir jie veda panašų į utėlių gyvenimo būdą. Jų pagrindinis skirtumas nuo tikrųjų utėlių yra gebėjimas valgyti ne tik kraują, bet ir įvairius šeimininko odos darinius. Dar daug daugiau paukščių, tačiau jie skiriasi nuo utėlių ir dar daugiau savybių.

Atsižvelgiant į tai, kokie utai yra, negalima atsiminti garsios knygos ramento.

Tai nėra įprastas purvinas, bet nurodo senoidų pogrindį ir maitina įvairias organines liekanas: nuo įvairių bakalėjaus iki knygų pririšimų. Tai nėra pavojinga asmeniui.

Įdomus video: utėlių detalės ir jų apdorojimo būdai

Kaukių utėlių po mikroskopu