Lina gultas bugs un to kodumiem

Maijs 2019

Video: Top Gear Understeer and Oversteer explained (Maijs 2019).

Anonim

Tarp visų žmogaus parazitų, kraujo pasirodantys vabzdžiai yra vienas iš labiausiai pastebimų ir sukelia daugiausia rūpesčių. Ir jų spygliuočiai yra dvigubai nemaloni, nes jie labiau linkę gyventi daugiausia į asmens namus, kiek įmanoma arčiau jų pagrindinio maisto šaltinio. Nenuostabu, kad ypač ignoruojamuose atvejuose jie gali paversti jaukius namus visiškai netinkamais gyvenamojoje erdvėje.

Bedbugs lino - jie blakėmis, ar namų (LAT Cimex lectularius .) - labai paplitęs tipas namų kraują čiulpti vabzdžių.

Priklausomai nuo kraujo soties laipsnio, lino paklaida gali skirtis tiek dydžio, tiek spalvos. Su šio vabzdžio išvaizda ir savybėmis susipažinkime išsamiau.

Kaip atrodyti lino blauzdos

Viskas, esančios kraujo kūne, pritaikyti kraujui iš žmogaus kūno. Tuo pačiu metu kituose žinduoliukuose klaidos praktiškai nėra parazitinės.

Platus ir plokščias pilvas, maža galva, iš priekio, iš kurių išplečia straubliukas, plonas kojos - iš į klaidų kūno struktūros detales parodyti savo aukštą specializaciją ir pritaikymas yra parazitizmas.

Dėl plokščio klaidžiojo audinio, labai sunku suklijuoti net specialiai. Šiek tiek labiau pažeidžiamas jis tampa pilant kraują. Dėl milijonų evoliucijos metų, gulbės prarado sparnus, kurie papildomai apsaugo juos nuo žalos, sumušdami auką.

Vabzdas, kuris yra bado dietoje, paprastai neviršija 3-4 mm dydžio ir šviesiai raudonos arba gelsvai rudos spalvos kūno. Po gausių pietų, klaidos korpuso dydis siekia 9-10 mm, o jo spalva tampa rudos spalvos su tamsia nutekėjimu.

Žandikauliai klaidų yra pradurta-čiulpti mašiną ir sudaro du kanalus: intervalą, per kurią kraujas teka, ir siauras - už seilių pagal įkandimo, kad būtų pagerintas kraujo daugiau skysčių absorbuojamas.

Naktiniai moteriškos blauzdos. Vieną naktį vabzdys sugeba pumpuoti kraują tiek pat, kiek jis sveria pats. Kraujas ir suaugusiųjų klaidos čiulpia ir jų lervas.

atgaminimo lino bedbugs metodas visiškai pritaikyta ne tik parazitinių gyvenimo būdą, bet ir maksimaliai greitą įsigijimo teritorijoje.

Atsižvelgiant į moters kūno po poravimosi gamina iki 5 kiaušinių kiekvieną dieną, o per vienerius tęsėjas gyvenimo rūšies generuoja iki 500 kiaušinių. Beveik kiekvieną dieną ji įkelia juos į atskirtas vietas. Nuo kiaušinio iki suaugusiųjų vystosi vidutiniškai 4-6 savaites.

Paprastai blakėmis gyventi ištisas kolonijas, tarp gyventojų, iš kurių galima rasti ir suaugusiems ir lervų, kurios atrodo kaip mažesnių versijos suaugusių vabzdžių šviesesnės spalvos, ir naujų kiaušinių. Dažniausiai toks užkampimas kaupiasi palankiomis sąlygomis, kad jų vystymasis atrodytų kaip besikeičianti šviesiai rudos spalvos taškelis su pilkšviniu atspalviu.

Kaip atskirti lino bedbugs iš kitų vabzdžių: utėlių, erkių, tarakonai

Tarp vabzdžių klaidas lino - yra ne tik gyventojų žmogaus namuose. Jie susitinka čia su tarakonais, blusomis, skruzdėlėmis, retkarčiais su erkėmis.Bet iš visų šių kaimynų klaidos yra gana skirtingos.

  • Pirmiausia, blakė lino - neskraidantis vabzdžių yra labai mažas (tikrai mažesni nei suaugusiųjų tarakonai) dydžių. Jo sparnais yra beveik neišvystytos, todėl klaidos nefiksuos, kuri taip pat skiria juos nuo tarakonų.
  • Nuo lervų tarakonai, taip pat neturi sparnus, klaidas lengvai pakankamai skiriasi monochromatinės Spalva: pilka tarakonas lervos turi didelę šviesiai rudos vietoje ant galvakrūtinės ir juodos tarakonas lervų beveik visada didesni klaidas.
  • Lininiai kilpiniai nesudaro atskiros "lizdų", pvz., Skruzdėlės. Tačiau jų mūra dažniausiai yra šalia maisto šaltinio, uždarose vietose (sofos, lovos, sienų apmušalai, grindjuostės).
  • Medžioklė iš šių vabzdžių įvyksta naktį, o tai reiškia, kad, skirtingai nei utėlių, bedbugs kanda lino pradėti niežulys ir randama ryte, po nakties miego. Be to, jei utėlių yra parazitinės tai ant plaukuotų kūno dalių - į galvą kirkšnyse ir pažastyse, klaidų, priešingai, tik sukandimas ant nugaros, rankų ir kojų - jeigu plaukai yra mažiau tikėtinas.
  • Būdingi "pasižymėjimą" apatiniai klaidų yra jų savotiškas kvapas, kurį sekretuoja specialių liaukų šių vabzdžių atbaidyti priešus. Į kambarį, kur yra bent vienas lizdas kolonijas lino blakėmis, tikrai yra gana blogas kvapas, primenantis saldus kvapas rūgštus vynuogių.

Apatinis trikotažas įkandimų bedbugs ir jų funkcijos

Efektai sąlyčio su skalbimo klaidų žmogui visada yra labai matomas. Tačiau ne visada įmanoma atskirti klaidos įkandą nuo kito vabzdžio įkandimo.

Pagrindinis skirtumas tarp bedbugs apatiniai įkandimų nuo kitų vabzdžių yra jų konkrečią vietą - originalus kelias nuo 4-7 pradūrimui, dažniausiai ant neapsaugotos odos.

Šie parazitai nėra ypač selektyvūs, kramtantys vyrus, moteris ir vaikus. Tačiau apskritai, dėl plonesnės odos ir dėl to kraujo kvapo moterims ir vaikams, jie atakuoja dažniau. Per naktį suaugusio žmogaus kūne, kuris buvo užkrėstas linine klaidomis, gali pasirodyti iki 300 įkandimų!

Visų pirma, įkandimo svetainėje klaida prasideda niežulys ir pasirodo degimo pojūtis. Šis žmogus labai dažnai painioja šias apraiškas su alerginėmis reakcijomis, tačiau vartojant antihistamininius preparatus (antialerģinius), narkotikai nėra lengvatos.

Tada atsiranda rausvos patinės, su šiek tiek patinimu. Jeigu nukentėjęs asmuo yra linkęs į alergines reakcijas, tada palaipsniui patinimas dydis išaugs, o niežulys ir deginimo pojūtis dar ilgai vargintis. Be to, kiekvieną vakarą padidės įkandimų skaičius, todėl iš jų padaugės įspūdžių aštrumas.

Iki šiol nėra aiškiai nustatyta, ar klaidų perduoti jokių infekcinių ligų, tokių kaip erkių ir uodų. Tačiau neįmanoma kalbėti apie tai, kad neįmanoma perduoti tokių ligų kaip hepatitas B, vidurių šilumos ir netgi ŽIV su 100% tikimybe.

Kur gyvena lininiai kilpiniai ir kaip juos ieškoti?

Patalynė blakėmis yra naktinės, kad jie aptinkami, pirmiausia kaip gyvybinės veiklos rezultatas: įkandimų ant odos ir mažų dėmių kraujo ir išmatų vabzdžių apie patalynės ar drabužių išvaizdą.

Jei atlikti paiešką apatiniai klaidų per dieną, tada pirmiausia būtina pažvelgti į nuošalesnėse vietose: iš sofos, lovos, ir foną siūlės apačioje, lyčių nelygybei pašalinti ir sienų interjeras, taip pat lentynos.Įvairovė vietų slėpimasis kolonijų šių parazitų lems, kas turės beveik tyrinėti visą butą - nuo drabužių iki elektronikos (pvz garsiakalbiai su mediniu korpusu). Išteisinus jų pavadinimą, jie gali paslėpti patalynės ir drabužių raukšles. Tačiau yra daugiau bendri vieniši asmenys, tačiau lizdai yra labiau patikimas ir nuošalesnėse vietose (taip atsikratyti blakėmis, tiesiog ftp juos laikas nuo laiko, tai yra praktiškai neįmanoma).

Svarbus dalykas yra tai, kad net vakar nebuvimas baldakimų bute nereiškia savininkų apsaugos nuo jų šiandien. Bedbugs yra pakankamai judrios ir lengvai perkeliamos iš kaimynų. Be to, jie vienodai lengvai užima tiek patalpas, kurios yra prastos sanitarinės būklės, tiek ir apartamentus su šiuolaikine modernia renovacija ir reguliariai išsitraukiantys. Todėl niekas nėra apdraustas.

Kas yra klaidų namų ir kaip jas atpažinti bute

Naudinga vaizdo apie tai, kaip aptikti blakėmis