Kā zaļā bug, un to, vai ir bail no viņa

Maijs 2019

Video: Karen Armstrong: 2008 TED Prize wish: Charter for Compassion (Maijs 2019).

Anonim

Žalia medis klaidą - retas svečias žmonėms gyventi, nes ji nėra žmogaus parazitas ir namuose nereikia jam. Šis žalias vabzdys gerai žinomas dėl savo nemalonaus kvapo ryškus: tai, kodėl žmonės augalėdės skydblakės gavo savo antrąjį vardą - "bug-skunk".

Galima aptikti klaidą, kuri atsitiktinai buvo nukreipta į butą tik vasarą, kai vabzdžiai aktyviai padaugėjo ir išplito į naujas vietas.

Kaip veikia žalios augalėdės skydblakės

Visa šeima skydblakės turi būdingą funkciją, pagal kurias jie išsiskiria iš kitų klaidų: smailiu kampu antgaliai priekyje kūno dalis (Žr. Nuotrauką)

Jie yra šiek tiek panašus į suglaudęs sparnus ir suteikti vabzdžiams skydo formą, už kurią jie gavo savo vardą. Žemutinėje nugaros dalyje galite pamatyti tamsiai rudą sparnų membraną.

Žalioji medžio klaida išsiskiria būdinga pavasario žalumynų spalva, kuri po pilvu gali virsti geltonuma. Arčiau patenka ant klaidų nugaros pradėti rodyti tamsiai rudos taškeliai, ir pulti pirmųjų šalnų jis tampa visiškai rudi maišyti su aplinka.

Arboreal scratcher sparnai yra gana trumpi ir yra labai nedideli. Ant galvos yra pakankamai ilgos antenos, susidedančios iš kiekvieno iš 4 segmentų (antras ir trečias iš jų yra vienodo ilgio).Kaip veikia žalios klaidą, jūs galite pamatyti nuotraukoje žemiau:

Kiaušiniai klaidą panašus šviesiai žalios kamuoliukus su dangčiu ir lervos kartą keisti spalvą molting metu: pirmas žingsnis jiems būdinga šviesiai rudos spalvos, o tada - juoda žalia ar net juoda, o paskutiniame etape nimfos įgauna nuostabią kalkių spalvą, taip pat imago. Vienintelis dalykas, išskiriantis šviesiai žalios nimfos nuo suaugusiųjų vabzdžių, yra sparnų stygius.

apžvalga

"Mes buvome į vasarą bute nuolat skrido žalia vabalai. Pakankamai masyvi, tačiau forma tarsi keturkampis, bet žemyn smailėjantys. Kai vienas toks nelaimingas atsitikimas grūsti (jie buvo nuskaityti tik po kojomis), jaučiau siaubingą smarvė. Tik tada tapo aišku, kad tai yra tikras klaidų draskymas ".

Alena, Astrachanė

Vabzdžių gyvenimas

Žaliosios medžio klaidos žiemą yra neaktyvios, artimas sustabdytos animacijos būsenai. Šiuo laikotarpiu jie nori ieškoti patikimo prieglobsčio - lapuočių šiukšlių miške, puvę medžiai ar kelmai, nykščius ir tarpus po akmenimis.

Su šilumos atsiradimu (maždaug balandžio-gegužės mėn.) Skydai skirstomi tose vietose, kuriose yra tinkamų augalų šėrimui. Kadangi klaidų maistą daugiausia sudaro augalų ir jų vaisių sultys, dažniausiai jie pasėda vaismedžiais ir krūmais: aviečių, vyšnių, vyšnių. Gali gyventi paprastuose lapuočiuose, taip pat tiesiai žolėje.

Nors žalia klaidas ir turi sparnus, jie naudoja juos labai dažnai, ir skristi tik išskirtinės būtinybės atveju: jei jie yra tikri, kad atvykus jie tiks už elektrinės, ar tai - vienintelis būdas pabėgti nuo plėšrūnų.

Įdomu

Jei pastebėsite klaidų dėl filialo ir bandyti priartėti prie jo, jis nebuvo bėga ar išskrenda, ir pabandyti perkelti į priešingą pusę stebėtojo šakų. Todėl labai sunku fotografuoti apgaulingą vaizdą, kuris yra matomas iš apačios už šakos ar žolės pjūvio.

Paukščiai negali įkandėti kietos medžio žievės, todėl jie maitina lapais, žoliniais augalais, kartais - inkstais ir gėlėmis. Kartais jie netgi gali sugadinti grūdinius augalus, tačiau tai retai būna. Žmogus netvarsto klaidos net ir pavojaus atveju.

Žalieji bedugniai bute yra nelaimingas atsitikimas, nes nelaisvėje jie dauginasi ir greitai miršta. Žmogui medus yra visiškai ne pavojinga, todėl jo aptikimas būstui nieko nekenks.

Ribinės replikacijos prasideda iš karto po naujos gyvenamosios vietos kūrimo. Vienai mūriai moterys gali atkurti 20-40 mažų klaidų. Tik po poros savaičių po brandinimo kiaušinių lukštuose, klaidos yra pasirengusios išeiti.

Smulkiosios lervos (nimfos) turi keturis vystymosi ciklus, kurių kiekvienas lydimas lydimosi ir spalvos pasikeitimo.

Tai įdomu

Mokslininkai atrado, kad Japonijos medienos klaida, susijusi su žaliu skelbimų lentu, turi motinos instinktus. Buvo nustatyta, kad moteriškos klaidos kasdien sukelia vietinių medžių olax lervų uogas. Iki pilno suaugusiųjų lervų vystymosi klaidų buveinėje buvo galima rasti apie 100 kaulų medžio vaisių. Kartais rūpinanti motina pavogia tokius vaisius iš užsienio lizdų.

Pavyzdys, kaip žalia klaidą naudoja savo sparnus (bent vaizdo įrašo pabaigoje)

pavyzdys metodai susiję su žalia augalėdės skydblakės

Green Wood klaidą nėra tikras vejos ir lauko kenkėjų, kurie gali sukelti didelę žalą pasėliams.Bet tuo pat metu, gyvenant uogų ar žolelių kultūromis, gynėjas žaloja lapus, vaisius ir uogas, sumažindamas jų bendrą skaičių.

Be to, "nuraminti" kiaušiniai-vaisiai turės būdingą nemalonų kvapą. Toks produktas nebereikia valgyti ar naudoti konservavimui.

Atsikratykite medžio klaidų sode ar sodu šiais būdais:

  • Mechaninis. Jei svetainėje yra keletas klaidų, galite juos surinkti rankiniu būdu, naudodami kibirą ar kitą konteinerį. Šis metodas yra šiek tiek nepatogus, nes žalios augalų problemos yra beveik nematomos - jų spalva yra puikus užmaskavimas. Be to, visada kyla pavojus, kad trūksta keleto moterų, kurios gali daugintis ir sugadinti vaisius.
  • Tradicinis, liaudies receptų pagalba. Ši parinktis yra labai veiksminga dėl jos poveikio kenkėjams ir visiškam žmonių ir pasėlių saugumui. Be to, jo naudojimas praktiškai nereikalauja finansinių investicijų. Dauguma sprendimų galite paruošti patys, be jokių specialių įgūdžių. Štai keletas receptų:

svogūnų infuzija: 200 g svogūnų lukštų supilama į 10 litrų karšto vandens ir infuzuojama 5 dienas. Po to tirpalas filtruojamas, supilamas į purkštukus, purškiamas ant purškiamų augalų. Norint pasiekti geriausią rezultatą, patariama 2-3 kartus išpurkšti plotą pertraukomis per 5 dienas.

Gargždų tirpalas: praskiestame 0, 5 litrų šilto vandens, 100 g sauso garstyčių. Kodėl į mišinį dedama dar 9,5 litro vandens. Šis sprendimas turi būti purškiamas augalais taip pat, kaip ir ankstesniame recepte.

Augalas yra klopogonas (tsimicifuga).Šis dekoratyvinis sodo augalas labai veiksmingai atsikratyti visų rūšių žolėdžių gulbės. Pakanka sodinti keletą krūmų skirtingose ​​sode ar daržovių sode, o gynėjai apeins aikštelę su šone.

  • Cheminis kovos metodas. Šis metodas apima galingų pramoninių insekticidų naudojimą: karbofosą, chlorofosą, fosfamidą ir kitus. Tokios priemonės veiksmingai sunaikina kenkėjus, tačiau reikalauja ypatingos atsargos, kai naudojamos ir naudojamos asmeninės apsaugos priemonės. Cheminis kontrolės metodas yra rekomenduojamas naudoti tais atvejais, kai medžių gumbų skaičius yra labai didelis, ir jie tikrai kelia pavojų plantacijoms, o tai yra labai retas atvejis.

Žalioji klaida butas nereikalauja specialių priemonių kovai su juo. Atsitiktinai nuskendusio vabzdžio lengviausia tiesiog išmesti iš lango - jis daugiau negrįš.

Žalios klaidos nėra įtrauktos į pavojingų maistinių kultūrų kenkėjų sąrašą, todėl jos nesudaro sudėtingos kovos su jais problemos. Dėl žmogaus susidūrimas su tokio pobūdžio gynėju taip pat neturi pasekmių, jis yra visiškai saugus ir, jei neliesite jo, jis netgi nesukels nemalonių pojūčių.

Žalias klaidas užfiksuokite iki