Amerikanskansky tarakāns: dzīve dabā un vairošanās

Novembris 2018
Anonim

Amerikos tarakonas yra vabzdys, kuris buvo išvežtas į Ameriką iš Afrikos atogrąžų. Amerikoje jis pasirodė tuo metu, kai jūrų prekyba klestėjo. Afrikos vabzdžiai keliaudavo laivuose, o kai jie tapo gana daug, jie įsikūrė Amerikos žemyne. Beje, prekybiniai laivai taip pat buvo pristatyti dideliais kiekiais tarakonus į Europą. Greitai tropinių vabzdžių, prisitaikiusių prie pasikeitusių klimato sąlygų ir prisitaikiusios prie naujos aplinkos. Tiesą sakant, Afrikos vabzdžiai tapo "amerikiečių" protėviais.

Išvaizda

Amerikos tarakonas išsiskiria gana ilga pailga kūno dalimi. Suaugę žmonės pasiekia nuo 4 iki 5 cm dydžio. Suaugusiems suaugusiems vabzdžiams kūnas yra rausvas. Dažnai yra raudonų ir rudų individų. Suaugusysis tarakonas turi orlaivio pradmenis. Jis neturi nimfų. Su amžiumi, kūno segmentacija tampa labiau pastebima, ypač pilvo srityje. Afrikos žmonės šiek tiek tamsesni ir storesni, bet gana panašūs į amerikietiškus. Amerikinis tarakonas gali būti tamsios spalvos, bet jis niekada nėra visiškai juodas. Jo spalva yra arčiau rausvai rudos spalvos. Juoda spalva būdinga kitoms rūšims.

Skirtingos savybės:

  • Gydomajame aparate yra chitino išaugimas. Todėl vabzdys gali lengvai gleisti per audinius, odą ar kartoną.Dažnai tarakanai valgo audinius ar odą, kai nėra kitų maisto šaltinių.
  • Ištemptas kūnas. Paprastai vabzdžiams būdinga gana stora ir plati pilvas. Šios rūšies bagažinė yra pailgi, aiškiai matomas segmentavimas.
  • Kita išskirtinė savybė: sparnai. Sparnai gerai matomi, dideli, tinkleliai. Suaugusiems vyrams sparnai išsikiša už pilvo. Nepaisant to, vabzdžiai neslidžia labai gerai. Jie gali būti ore mažiau nei minutę, ir paprastai jie naudoja sparnus planavimui, o ne visą skrydį.
  • Bagažo pabaigoje galite stebėti segmentuotus procesus, kuriuos vadina cerci. Yra ir vyrai, ir moterys. Vyrams yra genitalijų plokštė, kuri yra labai panaši į cerci, bet mažesnė.
  • Antenos ilgos, segmentuojamos. Tai yra pagrindinis prisilietimo organas. Remiantis antenomis, vabzdys ne tik nustato kelią prie maisto, bet ir nustato garso virpesius ir nustato paviršiaus, kurį jis ropliai, pobūdį.
  • Akys yra iš abiejų pusių. Jie yra dideli, briaunoti. Atsižvelgiant į specifinę akių struktūrą ir vietą, tarakonas gali matyti visomis kryptimis.

Įdomu tai, kad šis tarakonas laikomas greičiausiai. Apskaičiuota, kad per sekundę jis gali siekti apie 70 cm.

Dauginimasis ir vystymasis

Ne mažiau įdomu dauginti. Tarakanas sugeba netyčia atsikratyti parethenogenezės. Jei vienas kito nėra vyrų, motinos kūne brandinami specialūs kiaušiniai, kurie gali išsivystyti be tręšimo. Dėl šios savybės vabzdys plinta taip plačiai. Norint suformuoti visą koloniją, pakanka vienos gyvos moterys.

Reprodukcija vyksta ištisus metus ir nėra susieta su tam tikru sezonu. Kuo daugiau maisto ir kuo geresnė aplinka, tuo aktyvesnis yra reprodukcijos procesas. Prieš poravimąsi vyksta grožis. Pirma, moteris išleidžia feromonus į orą, pakelia savo sparnus. Taigi jis pritraukia vyrus ir aiškiai parodo, kad jis yra paruoštas reprodukcijai. Netoliese esantis vyrukas gaudo feromonus ir pradeda santuokos šokį. Jis apjuosia moterį, ištirps ir sulaužys sparnus. Tada tręšimas vyksta.

Moterys per 20-30 valandų ištraukia kiaušinius su apvaisintais kapsulėmis, o po to virsta žeme arba tinkamu substratu. Buto sąlygomis moterys kiaušinius montuoja į uždarą vietą, pritvirtindamos juos prie paviršiaus ypač klampus sekrecijos pagalba.

Habitat

Amerikos tarakonai yra plačiai paplitę, visų pirma Pietų ir Šiaurės Amerikos šalyse. Be to, ši rūšis įsikūrė visoje Afrikoje, stumdama savo protėvį. Mokslininkai pastebėjo, kad šiuo metu Europoje aktyviai gyvena vabzdžiai. Tačiau Rusijoje šios rūšys nepasireikšdavo dėl dviejų priežasčių. Pirma, dideli dydžiai. Esant pakankamai stipriam žiemos šalčiui, miršta didelių dydžių vabzdžių. Antra, yra daug palikuonių, kuriems Vidurio ir Šiaurės Rusijos sąlygomis nepakanka maisto. Dėl tos pačios priežasties tarakonas retai atsiranda butuose, kuriuose sunku pašerti pašarus. Bet jei jis pasirodys namuose, kuriame yra pakankamai maisto atvirame lauke, tai daugėja neįtikėtinai.

Amerikos tarakonas į miesto aplinkos sąlygomis galima rasti pramoninių pastatų, šildomas kolektoriai, vėdinimo šachtos, nuo maisto gamybos įmonėse.Kiekvienais metais ši rūšis artėja prie žmogaus ir mokosi gyventi miesto aplinkoje, valgydama maisto atliekas.

Dažnai šių vabzdžių galima rasti laivuose, lėktuvuose. Jie keliauja daugiausia kartu su maisto produktais, pakuojamais į kartoną.

Gyvenimo ypatumai

Vabzdžiai gyvena kartu, bando sukurti kuo didesnę koloniją. Lauke vidutinė kolonija yra apie 10 000 žmonių. Jei tarakonai išsidėstę pastatuose, tada pasirinkite didelius, platus pastatus su geru šildymu. Palanki greito atgaminimo temperatūra yra 20-35 ° C. Be to, tarakonai, pavyzdžiui, didelis drėgnumas.

Kita svarbi klestėjimo sąlyga: pakankamas maistas. Tarakonai valgyti beveik viską. Jie mėgsta mėsos produktus, žuvis, augalus, grūdus ir grūdus, kombinuotus pašarus. Jei nėra tinkamo maisto, tada jie gali valgyti muilą, audinį, odą, popierių. Tai valgyti bet kokį organinį.

Dėl didelės kolonijos maisto esmė yra iš esmės svarbi. Tačiau mažiems butų lizdams iškyla drėgmė ir vandens šaltinių buvimas. Jei visiškai išskirti tarakonus iš vandens, jie per savaitę netenkina.

Veisimas

Vabzdžių mėgėjams dažnai veisiami amerikietiški tarakonai. Tai gana dideli, bet nepretenzingi vabzdžiai ir įdomus stebėjimo objektas. Pavyzdžiui, tik ši rūšis rūpinasi palikuonimis, kai lervos pasirodo iš kiaušinių. Kitose rūšyse šis elgesys nėra laikomas. Ne mažiau įdomu yra vyrų ir moterų poravimosi šokis prieš poravimąsi. Iš išorės, tarakonas atrodo gana įspūdingas, kuris mėgsta vabzdžių mėgėjams.

Ši rūšis taip pat yra veisiami pašarams, driežams ir varliagyviams. Vabzdžiai dauginasi labai greitai. Viena kolonija gali aprūpinti visą terariumą driežinėliais.

Vienintelis dalykas, kurį turėtų bijoti mėgėjų vabzdžiai, - tai alergija. Feromonas, kuris moterį išskiria poravimosi metu, yra laikomas galingu alergenu ir gali pakenkti jautriems žmonėms.