Viss, kas jums jāzina par blusām

Novembris 2018

Video: Ogromna szafa Barbie (Novembris 2018).

Anonim

su blusų žmonės susitiko pirmykštės bendruomenės laikotarpiu pasaulyje yra apie 1000 rūšių blusų. Laimei, žmonėms ir augintiniams, faktai yra tokie, kad dauguma jų gyvena laukinėje gamtoje, o ne namie. Bet blusų rūšių skaičius, gyvenusių žmogaus būstinėje, yra pakankamai didelis, kad sukelti daug problemų.

Nuo primityviosios sistemos laiko žmonės susitiko su blusomis, nes gamtoje dauguma jų rūšių gyvena urvuose.

Bendrosios tipų

Visos vabzdžių, priklausančių kraujasiurbių tam, minta aukų krauju. Daugelis blusų rūšių jau seniai artėjo prie žmonių ir pasirinko jį ir jo augintinius kaip mitybos šaltinį. Žymiausių ir potencialiai pavojingas šios blusos, kad yra namuose:

 • žmogaus patalynė;
 • šunys;
 • katės;
 • yra žiurkės;
 • paukščiai;
 • Smėlis arba jūra.

smėlio blusų - bendras tipo kraujo čiulpti

Už blusų

komanda blusų yra daug rūšių vabzdžių, bet jie visi yra labai panašus, ir išvaizdos, ir jų fiziologiškai šiek tiek nei skirtis vienas nuo kito. Viskas yra kraujo čiulpti parazitai, ir todėl, kad jų kūnų struktūra puikiai pritaikytas tyliai pereiti prie aukų ir gerti kraują laisvai. Šiuo atveju kraujas yra jų pagrindinis maistas, todėl jis maitina vyrus kartu su moterimis.

Parazitų dydis neviršija 5 mm. Žmogaus blusos yra šiek tiek didesnės nei paukščių ir kačių. Vidutinis blusų dydis yra 1-5 mm. Retais atvejais purvinas blusas gali išaugti iki 1 cm ilgio.

Mūsų skaitytojai rekomenduoja!

Norėdami atsikratyti blusų, mūsų skaitytojai pataria Pest-Reject repeller. Prietaiso veikimas pagrįstas elektromagnetinių impulsų ir ultragarso bangų technologija! Visiškai saugus, ekologiškas žmogus ir augintiniai.

Skaitykite daugiau čia …

Bet kokių blusų struktūra pritaikyta vienkartiniam kraujo tiekimui. Vabzdžių kūnas yra suplaktas iš šonų ir yra labai lygus - tai labai svarbu kūriniui, kuris turi greitai ir nepastebimai judėti aukos plaukuose ir plaukuose. Visame kūne yra skydai ir šlaunų gausa. Jie skirti laikytis gyvūno plaukuose ir judėti pasirinktoje kryptimi.

Bet kokių blusų korpuso struktūra pritaikyta vienkartiniam šėrimui su krauju

Šio tipo parazitų galinės "kojos" yra daug ilgesnės nei priekiniai, todėl jie būdingi. Ilgosios kojos suteikia jiems ypatingą sustingimą, kuris yra įtrauktas į pasakojimus. Dėl šios struktūros vidutinis blusas gali pakilti šimtus tūkstančių kartų jo matmenų - nuo 20 cm iki 3 metrų. Ant galvos ir krūtinės dalies vabzdžio yra ktenodai - raundos, su kuriomis jis yra prijungtas prie nukentėjusiojo.

Blusos spalvos tamsios. Suaugę parazitai gali būti juodos, raudonos, gelsvai rudos spalvos. Visos jų rūšys atrodo kaip juodos spalvos taškai su plika akimi.

Kiek gyvena parazitai

Kiek blusas gyvena? Parazitai gyvena pakankamai ilgai - vidutiniškai 3 mėnesiai.Tačiau kai kurie aprašytų rūšių tvariniai gyvena iki pusantro ar dviejų metų, jei atsižvelgiama į visus vystymosi etapus.

Jos gali būti pernelyg didelės, esant nepalankioms sąlygoms. Šiuo atveju jie gyvena ilgiau. Šie vabzdžiai taip pat yra nemalonūs - nesant gyviems organizmams, kryžmiškai įkvėpti vabzdžiai užkrėstoje vietoje gali ilgai laukti jų. Todėl palikti namus nėra dezinfekcijos metodas.

Kur gyvena

Šiltakraujų gyvūnų parazitai naudojami tik kaip mitybos šaltinį. Jų, kaip taisyklė, jie negyvena, bet trumpai atvyksta į kūną valgyti. Po prisotinimo blusos pasislėpė nuošalesnėse vietose. Visi šie kraujo mėgėjai labiau linkę pasislėpti namuose į įtrūkimus, grindjuostes, kilimines dangas. Šunys, kačių, triušių parazitai gyvena šiukšliadėžėje.

PASTABA!

Jei norite greitai atsikratyti blusų, yra tik trys veiksmingos parinktys:

 • Dezinfekcijos tarnybos skambinimas (brangus);
 • Elektroninės repelento pirkimas (1390 rublių);
 • Cheminės medžiagos (abejotinas poveikis).

  Skaitykite daugiau čia …

  Parazitų paplitimas

  Kiekvienas blusas savo gyvenimui sudaro iki 500 kiaušinių. Bluso gyvenimo ciklas apima lapelių ir suaugusių vabzdžių stadijas.

  Blusų paplitimas

  Kiaušinėlių vystymasis subrendęs asmuo palankiomis sąlygomis įvyksta per 20-50 dienų. Šiuo atveju oro temperatūra, optimali plėtrai - 18, 0-27, 5 laipsnių, o oro drėgmė - ne mažiau kaip 60%. Jei oras tampa sausesnis, vystymosi procesas sustoja ir lerva laukia palankaus laiko. Vanduo sunaikina lervas. Esant nepalankioms sąlygoms, lerva ilgą laiką lieka kokoniškoje stadijoje, o blusų dauginimas sustabdytas.

  Įdomu, kaip daugys blusos. Iš lukšto pasirodo lerva. Jis būna balkšvas ir nepraeina krauju. Nesvarbu, kiek likvorų, jie visi gyvena ne ant gyvūnų, o ant grindų ar už grindjuostes slaptose vietose. Kačių ir šunų blusų lervos gali gyventi žolėje, kuri apsaugo juos nuo žalingų saulės spindulių.

  Faktai sako, kad lervos stadijoje blusos praleidžia keletą savaičių - du ar keturis, priklausomai nuo aplinkos sąlygų. Tada ateina liemenėlė - lerva sukuria kokoną iš žiniatinklio. Joje gali būti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Viskas vėl priklauso nuo to, kiek parazito sąlygos yra palankios gyvenimui. Suaugęs žmogus ilgą laiką negali palikti kokono, jei aplink nėra aukų. Šie faktai paaiškina ilgesnį kai kurių pusantrų metų gyvenimą. Taigi paaiškėja: kiek gyvena blusas priklauso nuo palankių sąlygų. Kuo blogiau jie yra, tuo ilgiau blusos gyvena lervos ar pupos stadijoje. Tai yra parazitų reprodukcija.

  Blusų rūšys (video)

  Mitybos ypatybės

  Bet kokie blusai nesuveža anestetikų, nes jie yra labai greiti, skirtingai nuo bedbugs. Todėl, net blusų įkandimas jaučiamas iškart. Apibūdintos nesklandumų rūšys nesiskiria nuo lojalumo savininkams. Parazitai lengvai juos pakeičia, nepaisant jų vardų. Todėl šunų šokinėja parazitai gana saugiai eina į kačių ir įkando juos, o kailiai gali įsikurti triušiuose, kad atsikratytų blusų, kurie gali būti įvairiais būdais.

  Vis dėlto jie tai daro kraštutiniais atvejais. Žmogui, šunų ir kačių nepakviestoms svečiams beveik niekada nepasileidžia.

  Žala parazitų šokinėjimui

  Blusos, perkeliamos iš vieno tvarinio į kitą, tampa daugelio ligų perdavimo rezultatu.

  Iš jų seilėse tyrimo metu nustatytos 200 įvairių ligų sukėlėjų. Labiausiai pavojinga liga, kuri teoriškai gali išgyventi blusas, yra maras. Visa tai, nes natūralūs maro sukėlėjo veiksniai yra žiurkės ir kiti graužikai. Perdozavimas iš žiurkių į kitus šiltakraujų gyvūnus, kurie dažnai pasitaiko, pirmiau minėti kraujo priesdami vabzdžiai gali užkrėsti kitus. Blusos yra nešiotojai daugelio ligų

  Be to, šie vabzdžiai gali atlikti salmonelių, juodligę, encefalitas, tuliaremijos, kiaušiniai, kirminų ir kitų kirminų. Tačiau daug dažniau jie sukelia alerginę reakciją į blusų įkandimus, kurie dažnai pasitaiko vaikams.

  Kitos rūšys

  Yra kenksmingų netinkamų vabzdžių rūšių. Jie priklauso skirtingoms rūšims ir turi skirtingus įpročius, tačiau iš esmės jie yra panašūs - maitina krauju.

  Jūra blusos

  šiame straipsnyje nurodyti Tai įdomu rūšys priklauso vabzdžių

  Talitridae šeima, kuriai priklauso ir pusėtinas šokinėja kačių parazitai. Aš taip pat juos vadinu amfipodais. Jie gyvena vandenyje ant paplūdimių. Paprastai šiauriniuose platumose jų nėra - jie gyvena daugiausia Pietryčių Azijoje, Pietų Amerikoje ir yra Afrikoje. Šie parazitai yra labai maži - jų kūnas yra 1, 0-1, 9 mm ilgio. Išvaizda mikroskopu, šios mažosios būtybės primena vėžiagyvius su segmentuotu kūnu ir ilgomis "kojomis". Jūros blusos aktyvuojamos tamsoje. Daugybėje blusų kolonijos išmeta nemalonus garsus.

  Jūrų blusos primena vėžiagyvius su suskaidytais daleliais ir ilgomis "kojomis"

  Šie parazitai ne tik maitina kraują.

  Moteriškieji blusai implantuojami į aukos kūną ir pritvirtinami prie indų, siekiant užtikrinti kiaušinių vystymąsi. Pačios moterys po kiaušinių dėjimo miršta, kuri taip pat sukelia pavojingo ir sunkaus uždegimo atsiradimą asmeniui - sarkopsilozę. Žemė arba smėlio blusos

  Jie gyvena žemėje ir smėlyje Azijos, Afrikos, Pietų Amerikos šalyse. Dažnai jie randami vietinių gyventojų namelių miško grindyse. Šis blusas priklauso genetui

  Tunga penetrans. Pagal maisto rūšį ir gyvenimo būdą jis primena jūrų blusas. Panašiai moterys įsiskverbia į aukos odą ir išsiveržė kiaušinius ir panašiai jas uždega nuo žaizdos. Smėlio parazitai sukelia tungeozą. Įdomu žinoti

  Žmonija gyvena tūkstantmečio blusomis.

  Per šimtmečius beveik niekas neišlėko nuo blusų, taigi daugelis iš jų gyveno žmonių gyvenamuosiuose namuose. Įdomūs faktai - viduramžiais kilnieji žmonės pritvirtino triušių kailį prie blusų pritraukimo. Kai jie susirinko, kailis su blusomis buvo sudegintas. Kačių blusas po mikroskopu (video)

  Blusų dydis visada lėmė meistrai, kad įrodytų savo talentą. Tai puikiai sakoma Leskovo istorijoje "Kairysis", kur pagrindinis personažas sukrėtė blusą. Dabar yra keletas meistrų, kurie tikrai tai gali padaryti - parodose galite pamatyti mažų metalų pilna dydžio ankščių su pasagomis.

  Blusos yra nemalonūs parazitai, kuriuos reikia spręsti. Tačiau norint tai padaryti sėkmingai, jūs turite žinoti viską apie juos.